1. HABERLER

  2. SAĞLIK

  3. Ambulans Uçaktan Nefes Kesen Trafik
Ambulans Uçaktan Nefes Kesen Trafik

Ambulans Uçaktan Nefes Kesen Trafik

‘’Barış Pınarı Harekâtı’’ nedeniyle bölgede hazır olarak bekletilen Ambulans uçak kısa sürede Şanlıurfa ve Hatay’da 4 hastaya hizmet sundu.

A+A-

Ülkemizdeki hastanelerde görülen en önemli eksikler arasında ambulans uçak eksikliği oldukça hissediliyor. Acil vakalarda ve uzun mesafeli hasta nakillerinde oldukça faydalı olan bu uçaklar ne yazık ki ülkemizde sınırlı sayıda bulunuyor.

Ambülâns uçakların sağlık açısından ne denli önemli ve işlevsel olduğunun kanıtı ise Şanlıurfa ve Hatay’da canlı olarak yaşandığı görülüyor. ‘’Barış Pınarı Harekâtı’’ kapsamında askerlerimiz için hazır bulundurulan 4 sedyeli ambulans uçak Hatay ve Şanlıurfa’dan aldığı 2 çocuk ve 2 bebeği nefes kesen bir hava trafiği sonrasında İstanbul ve Ankara’da ki hastanelere tam zamanında ve başarılı bir şekilde taşıdığı görülüyor.

3 Saat 20 Dakikalık Nakil Maratonu

Şanlıurfa’da ‘’Barış Pınarı Harekâtı’’ sebebiyle göreve hazır olarak bekletilen 4 sedyeli ambulans uçak aynı zamanda bölgedeki acil hasta nakilleri içinde hizmet sunuyor. Bu doğrultuda metabolik rahatsızlığı bulunan 8 aylık bir bebek ile konjetinal kap rahatsızlığı bulunan daha 2 günlük bir bebek Şanlıurfa’dan alındılar. Ambulans uçak buradan tüp patlaması nedeniyle vücutlarında önemli yanıklar bulunan 2 kardeş iniş Hatay’a iniş yaparak bu iki hastayı da alarak nakit yolculuğuna başladıkları görülüyor.

Burada yanık vakası için 2 kardeş Ankara Şehir Hastanesi yanık merkezine 8 aylık bebek ise Gazi Üniversite hastanesine nakledildi. Daha 2 günlük olan bebek ise Çapa Tıp Fakültesi’ne taşındı. Tüm bu yoğun trafik toplamda 3 saat 20 dakika gibi uzaklık göz önüne alındığında oldukça kısa sürede tamamlandığı görülüyor.

Mail: emre@internetgundem.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.