1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Avrupa Türk Konfederasyonu'ndan Kritik uyarı! Türkler Hedef Alınıyor
Avrupa Türk Konfederasyonu'ndan Kritik uyarı! Türkler Hedef Alınıyor

Avrupa Türk Konfederasyonu'ndan Kritik uyarı! Türkler Hedef Alınıyor

Avrupa Türk Konfederasyon Genel Başkanı ve MHP İstanbul Milletvekili Cemal Çetin, TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada, Avrupa’daki yabancı düşmanlığının daha çok Türkleri hedef aldığını, Avrupalı siyasilerin ve medyaların İslam düşmanlığı konusunda kışkırtıcı yayınlar yaptığını ve terör örgütlerine sahip çıkılırken Müslüman Türklere saldırıldığını söyledi.

A+A-

Avrupa Türk Konfederasyon Genel Başkanı ve MHP İstanbul Milletvekili Cemal Çetin, TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada, Avrupa’daki yabancı düşmanlığının daha çok Türkleri hedef aldığını, Avrupalı siyasilerin ve medyaların İslam düşmanlığı konusunda kışkırtıcı yayınlar yaptığını ve terör örgütlerine sahip çıkılırken Müslüman Türklere saldırıldığını söyledi.

AVRUPA’DAKİ YABANCI DÜŞMANLIĞI DAHA ÇOK TÜRKLERİ HEDEF ALDI

MHP İstanbul Milletvekili Cemal Çetin, ”Avrupa’da ırkçılık, ayrımcılık, yabancı düşmanlığı ve İslam karşıtlığının son yıllarda hızla yükselmesine üzülerek şahit oluyoruz. Yabancı düşmanlığı yalnız sokaklarda değil, aynı zamanda alışveriş merkezlerinde, iş yerlerinde, toplu taşıt araçlarında, okullarda, devlet dairelerinde, velhasıl hayatın her kesiminde karşı karşıya kalınan hastalıklı bir durumdur. Yabancı düşmanlığı ve ırkçılık daha çok Avrupa’da yaşayan Türkleri hedef almaktadır.” dedi.

AVRUPALI SİYASİLER VE MEDYA İSLAM DÜŞMANLIĞINI KIŞKIRTIYOR

MHP İstanbul Milletvekili Cemal Çetin, ”Özellikle Avrupa’da medyanın yabancı düşmanlığı ve İslam karşıtlığı konularında her gün yaptığı kışkırtıcı yayınlar ve siyasi partilerin, politikacıların kullandıkları ayrımcı dil, geliştirdikleri antidemokratik politikalar, zaten var olan yabancı düşmanlığını körüklemektedir. Kendilerini merkez olarak tanımlayan siyasi partiler ve sözde sol partiler dâhil, ayrımcı, ırkçı, İslam karşıtı söylemlerini artırmışlardır. Bu söylemler ırkçıların güçlenmesine ve ırkçı terör saldırılarının sıradanlaşmasına sebep olmaktadır. Irkçılar ve Türkiye düşmanı PKK gibi terör örgütleri tarafından Türk derneklerine, Türk iş yerlerine, Türkiye’nin resmî kurumlarına ve sokaktaki vatandaşlarımıza yapılan alçak saldırılar hukuken açıklığa kavuşturulmak yerine saldırganlara meşru gerekçe oluşturacak yönde Avrupa medyasında yayınlar yapılmaktadır.” dedi.

TERÖR ÖRGÜTLERİNE SAHİP ÇIKILIRKEN TÜRK DÜŞMANLIĞI KÖRÜKLENİYOR

MHP İstanbul Milletvekili Cemal Çetin, ”Saldırıya uğrayan kişi ve kuruluşlarla ilgili “Türkiye’nin uzantıları, Türkiye’ye yakın ırkçı, faşist” gibi yakıştırmalar yapılmakta ve saldırganlar cesaretlendirilmektedir. Sözde, düşünce özgürlüğü, demokrasi ve insan haklarını savunan Avrupa ülkelerinde, bırakın düşünce özgürlüğünü, sembollere bile tahammül edilemiyor, yasaklar getiriliyor; aynı zamanda, PKK, FETÖ gibi terör örgütlerine sahip çıkılıyor, onlara alan açılarak Türkiye ve Türk düşmanlığı körükleniyor. Bir yandan PKK, FETÖ ve ırkçı terör örgütlerinin hain saldırılarına maruz kalmaları, diğer taraftan “uyum” adı altında Avrupa ülkelerinin ortaya koyduğu antidemokratik, baskıcı politikalar Avrupa Türklüğüne büyük bir acı ve huzursuzluk vermektedir.” dedi.

İNSANLARIMIZI DİRİ DİRİ YAKTILAR AVRUPA HUKUKU AÇISINDAN SKANDALDIR

MHP İstanbul Milletvekili Cemal Çetin, ”Mölln ve Solingen’de insanlarımız diri diri yakılmış ve ırkçı NSU saldırıları sonucunda, çoğu küçük esnaf olan, 8’i Türk 10 kişi hayatını kaybetmiştir. NSU davasının sonuçları Almanya’nın demokrasisi ve hukuku açısından büyük bir skandal ve ayıptır. Bu saldırıların içimizdeki yangını sönmeden, en son korkunç örneğini de maalesef, Almanya’nın Hanau kentinde yaşadık. Almanya’da Frankfurt yakınlarındaki Hanau kentinde 19 Şubat Çarşamba akşamı 2 Türk iş yerine silahlı saldırı düzenlenmiş, her 2 hain saldırıda 5’i Türk kökenli olmak üzere 9 kişi hayatını kaybetmiş, çok sayıda kişi de yaralanmıştır. Yapılan silahlı saldırı zanlısının ırkçı nefretle hareket ettiği, yabancıları hedef alan terör eylemini gerçekleştirdiği Federal Başsavcılık tarafından açıklanmıştır.” dedi.

SALDIRILARI KINIYOR VE ALMANYA’DAN SALDIRIYI AYDINLATMASINI BEKLİYORUM

MHP İstanbul Milletvekili Cemal Çetin, ”Öncelikle, bu hain terör saldırısını nefretle kınıyorum ve Alman makamlarının saldırının her yönüyle aydınlatılması için her türlü çabayı göstermesini bekliyoruz. Federal Almanya Cumhurbaşkanı Sayın Steinmeier’in “Irkçı nefretin tehdidi altında olan insanların yanındayım.” ve Başbakan Sayın Merkel’in “Vatandaşlarımızı köken ve dinlerine göre ayırt etmiyoruz.” açıklamalarıyla Hanau’daki terör saldırısını kınamalarını ileriye dönük alınacak tedbirlerin işareti olarak görmek istiyoruz.” dedi.

GEREKLİ UYARILAR YAPILMASINA RAĞMEN TEDBİR ALINMADI

MHP İstanbul Milletvekili Cemal Çetin, ”Bu hain terör saldırısı, ırkçılık, ayrımcılık ve yabancı düşmanlığının ne denli korkunç boyutlara ulaştığının bir göstergesidir. Eğer bu, örgütlü bir ırkçı saldırı ise bunların nasıl bir nefretle donatıldığı ortaya çıkıyor; bireysel bir saldırı ise yabancı düşmanlığının büyük bir hızla tabana yayıldığını gösteriyor. Her iki durumda da ırkçılığın hızla yükseldiğini ve korkunç sonuçlara sebep olduğunu görüyoruz. Ayrıca, bu hain saldırının âdeta bağıra bağıra geldiğine de dikkat çekmek istiyorum. Her ortamda, her zaman gerekli uyarıların yetkililere daha önceden yapılmasına rağmen yeterli tedbirlerin alınmadığını görüyoruz. Bu sebeple, alınması gereken tedbirleri tekrar buradan hatırlatmak istiyoruz.” dedi.

AVRUPA MEDYASI İSLAM KARŞITI YAYINLARINDAN VAZGEÇMESİ GEREKİR

MHP İstanbul Milletvekili Cemal Çetin, ”Terörün bir insanlık suçu olduğu bilinciyle her türlü teröre karşı ayrım yapmadan etkin mücadele edilmelidir. Irkçılık, yabancı düşmanlığı ve ayrımcılığı ortadan kaldıracak acil tedbirler alınmalıdır. Avrupa medyası, yabancı ve İslam karşıtı yayınlarından vazgeçmelidir. Siyasi partiler ve politikacılar, yabancıları hedef gösteren kışkırtıcı açıklamalardan kaçınmalı; toplumu ayrıştırmadan, tamamını kucaklayacak birleştirici bir dil kullanmalıdır. Bu ve buna benzer saldırıların Almanya’nın uluslararası alanda imajını zedelediği açıktır. Bu sebeple, bu hain saldırı her yönüyle aydınlatılmalı, suçlulara gerekli cezalar verilmelidir. Böylelikle, hem teröristlerin cesareti kırılacak hem de bundan sonra yapılması muhtemel saldırılar için caydırıcı bir sebep olacaktır. Bu alçakça saldırıları bir kez daha nefretle lanetliyor, her iki saldırıda hayatını kaybedenlere Yüce Allah’tan rahmet, kederli ailelerine sabır ve başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyorum; acılarını yürekten paylaşıyorum.” dedi.

Mail: emre@internetgundem.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.