1. HABERLER

  2. TEKNOLOJİ

  3. Bakanlıktan 500 Bin Öğrenciye Ücretsiz Tablet! MEB Tablet Başvurusu Formu Doldurma 2021
Bakanlıktan 500 Bin Öğrenciye Ücretsiz Tablet! MEB Tablet Başvurusu Formu Doldurma 2021

Bakanlıktan 500 Bin Öğrenciye Ücretsiz Tablet! MEB Tablet Başvurusu Formu Doldurma 2021

MEB'in dağıttığı ücretsiz tabletlerden alabilmek için MEB tablet başvurusu formu araştırılmakta. Dar gelirli ailelerin ihtiyacı olduğu bu tablet ve laptoplardan faydalanmak için neler gerekiyor. Ücretsiz tablet ve laptop nasıl alınır?

A+A-

Milli Eğitim Bakanlığı, öğrencilere bedava tablet vermeye devam ediyor. Zorlu pandemi koşulları nedeniyle uzaktan eğitime erişmekte sıkıntı çeken öğrencilere daha önce internet desteği müjdesi verilmişti. Şu an için ise bedava tablet verilmekte. Özellikle de 2021 Ocak ayında verilecek tabletlerle toplamda 500 bin öğrencinin uzaktan eğitim ihtiyacı karşılanmış olunacak. Tabletin yanı sıra laptopta verildiği belirtildi.

MEB Ücretsiz Tablet ve Laptop Nasıl Alınır?

Milli Eğitim Bakanlığı'nın vermekte olduğu ücretsiz tablet ve laptop desteğinden yararlanmak için neler yapılması gerekiyor? Öncelikle öğrencinin okuduğu okulun yönetim kademesinde bulunan kişilerle irtibata geçilmeli ve durum izah edilmelidir. Bu konuda okulların yetkisinin olduğunu ve hangi öğrencinin tablete veya laptoba ihtiyacı olduğu konusunda analiz yaptığını belirtelim. Sizler de okulunuza müracaat ederek bu hizmetten faydalanabilirsiniz.

Milli Eğitim Bakanlığı Bedava Tabletler Ne Zaman Dağıtılacak?

Bedava tabletlerin bu ay içerisinde yüz bini aşkın miktarda dağıtılması bekleniyor. Ancak bu dağıtımların 2021 Ocak ayında son bulmayacağı ve öğrencilerin ihtiyacı doğrultusunda çeşitli ücretsiz tablet, laptop gibi teknoloji yardımlarının yapılacağı belirtildi.

Meb Tablet Başvurusu Formu Doldurma 2021

MEB'in sağladığı ücretsiz tabletlerde başvuru formunun nasıl doldurulacağı merak ediliyor. Konuyla ilgili yapılan açıklamalarda ailelerin gelir ve sigorta durumu gibi bazı kriterlerin baz alınacağı ve ihtiyaç doğrultusunda öğrencilere dağıtılacağı öğrenildi.

Tabletlerin dağıtımında öğrencilerin ailelerinin durumlarına göre dağıtım gerçekleştirilecek. MEB tablet başvurusu formu konusunda böyle bir olayın gerçekleşeceğini bildirelim. Eğer sizin de tablet ihtiyacınız var ise devletimizin bu ay yapacağı tablet yardımından faydalanabilirsiniz.

Öğrencilerin 2021 yılında uzaktan eğitim alabilmesi ve mağdur olmaması adına çeşitli çalışmalar hali hazırda devam ediliyor. Pandemi süreci pek çok kişinin gelirini olumsuz etkiledi ve sosyal devlet anlayışı neticesinde çeşitli destekler sürüyor.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum