1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Cumhurbaşkanı Erdoğan 29 Ekim İçin Önemli Mesajlar Verdi
Cumhurbaşkanı Erdoğan 29 Ekim İçin Önemli Mesajlar Verdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan 29 Ekim İçin Önemli Mesajlar Verdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı için ulusa sesleniş konuşması amacıyla bir video hazırladı.Erdoğan hazırladığı videoda hedeflerini gerçekleştirmek amacıyla kararlı bir şekilde düşmanların planlarını bozarak ilerleyeceklerinisöyledi.

A+A-

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı için önemli açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ‘Cumhuriyeti korumak için nasıl mücadele edildi ise biz de hedeflerimizi bir an önce gerçekleştirmek amacıyla var gücümüzle çalışacağız.’ ifadelerini kullandı. Ayrıca yurtdışında yaşayan Türk vatandaşlarının da Cumhuriyet Bayramı'nı kutlayan Erdoğan Cumhuriyet'in ilanının 97. yılında İstiklal Savaşı'nın kahramanlarını ve Türkiye Cumhuriyeti kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü anarak ülkenin içinde bulunduğu şartları dile getirdi. Düşmanla dört bir koldan savaştıklarını söyleyen Erdoğan terörle mücadele konusunda da kararlı duruşlarını sergileyeceklerini açıkladı. 1000 yılı aşkın bir süredir bu vatanı korumak için şehitlik ve gazilik mertebelerine erişen tüm kahraman Türk askerlerimizi rahmet ve şükranla andığını dile getirdi.

Cumhuriyetimizin Kuruluşunun 97. Yıl Dönümü

Cumhuriyet'in ilanının üzerinden tam 97 yıl geçti. Buna öncülük eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm silah arkadaşlarını ve bu direnişte azimli bir şekilde vazife gören vatandaşları şerefle aldığını söyleyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 15 Temmuz gecesi gerçekleşen darbeye karşı direnen ve vatanı korumak için çalışan asker ve vatandaşlarımıza da şükranlarını sundu. Erdoğan ayrıca zor dönemlerde vazifesini en iyi şekilde yapan Türkiye Büyük Millet Meclisi için de önemli açıklamalarda bulundu. Meclise olan saygısını dile getirdi ve 2023 yılı için hedeflere ulaşmak amacıyla kararlı adımlarla ilerlediklerini açıkladı. Cumhuriyetin 100'üncü kuruluş yılı olan 2023 hedeflerine ulaşmak için 7'den 70'e herkesin mücadele vermesi gerektiğini söyleyen Erdoğan Türk milletinin ekonomiden diplomasiye kadar pek çok konuda daha da ileri bir seviyede bulunacağını ifade etti. Dünya düzeninde yaşanan çarpık ilişkilere dikkat ederek ‘Dünya beşten büyüktür.’ ifadesini yenileyen Erdoğan, hayalini kurdukları huzurlu ve refah bir geleceğin çok yakında olduğunu ve gençliğe bu konuda güvendiğini de belirtti.


HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.