1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Devletten 1460 TL Geri Ödemesiz Herkese Yardım! Hemen Başvurabilirsiniz
Devletten 1460 TL Geri Ödemesiz Herkese Yardım! Hemen Başvurabilirsiniz

Devletten 1460 TL Geri Ödemesiz Herkese Yardım! Hemen Başvurabilirsiniz

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yardıma ihtiyacı olan ailelere çeşitli alanlarda yardımlar devam ediyor. En az 711 TL en yüksek 1460 TL olacak şekilde yardımlar yapılıyor. Geri ödemesiz olarak yapılan bu yardımların kimlere verildiği ve şartları merak ediliyor.

A+A-

Bu yardımlar arasında 65 yaş üstünde bulunanlara yapılan yardımlar bulunuyor. Bu yardımların alınabilmesi için yardıma başvuracak kişinin kendi adına veya eşi adına herhangi bir sosyal güvencesinin bulunmaması gerekmektedir. Ayrıca bu kişilerin 701 TL üzerinde bir gelirinin de bulunmaması gerekiyor.

Birçok Alanda Yardım Alınabiliyor

Devletin dar gelirliler için hazırladığı parasal destek paketleri bulunuyor. Bu paketler arasında sadece maddi yönden ihtiyacı olan ailelere yardımlar bulunmuyor.  Terör bölgesinde yaşayanların bu olaylardan zarar görerek başka yerlere göç etmeleri sebebiyle bu kişilere terör zararı yardımı yapılmaktadır. Bu yardım 1.200 TL civarında olmaktadır.  Suriyeli vatandaşlar başta olmak üzere yabancılara verilen sosyal uyum yardımı bulunmaktadır.

Bu yardımların yanında 1000 TL olarak yapılan pandemi yardımı yapılmaktadır.  SSPE ve tüberküloz hastalarına her ay 1.460 TL maddi yardım yapılmaktadır.  Doğum yardımı, evde bakım maaşı, yaşlılık maaşı, sağlık yardımı adı altında yardımlar da her ay düzenli olarak yapılmaktadır. Ayrıca şehit ve gazi yardımı,  barınma yardımı, elektrik tüketim yardımı bakanlık tarafından muhtaç ailelere PTT aracılığıyla ödenmektedir. Bu yardımların her biri için şartlar ve miktar ayrı ayrı belirlenmiş olup bu yardımlara başvuracak olanların ilgili şartları incelemeleri uygun olacaktır.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.