1. YAZARLAR

  2. Nermin AYDINLI

  3. EVDE KAL TÜRKİYEM!
Nermin AYDINLI

Nermin AYDINLI

EVDE KAL TÜRKİYEM!

A+A-

Zor bir süreç ve bu sürecin ne kadar az zarar ve ne kadar az can kaybı ile atlatılması hepimizin isteğidir! 
Kısa süreli Korona yasakları ne kadar etkili, 
Korona tepe yaptı mı ve ne zaman tepe yapıp inişe geçecek, 
Ekonomi kayıpları yüzünden mi uzun süreli sokağa çıkma yasağı uygulanmıyor ya da neden belirli yaş gruplarına evde kal denirken, özellikle çalışan kesim için büyük önlemler alınıyor da mı çalışmalarına izin veriliyor?
Bu salgın nedeniyle işten çıkarılanların her birine destek sağlanıyor mu?
Belediyeler bu aşamada ne kadar hizmet edebiliyor?
Lütfen tarafsız ve siyaset üstü memleket meselesine bakalım!
Eminim ki iktidar da bu zorlu süreçten bir an evvel çıkmak istemektedir!
Lakin görünen o ki, dünya’yı kasıp kavuran bu hastalıkla mücadelenin siyasetle yürütülmeye çalışılması halka verilen bir cezadır. Şu anda siyasilerden beklenen bu ulusal mücadelede birlikte yol almalarıdır. Halka hizmet eden,  ulaşabilen kurum, kuruluşların işsiz, aşsız kalan vatandaşlara derman olmasıdır.
Aslında olayın ciddiyetinin farkındalığı  kısa süreli sokağa çıkma yasağı ile çok yaratılmamış bilhassa alış veriş telaşı ile kendisini marketlere atan vatandaşların ne sosyal mesafeyi dikkate aldığı ne de panik havasını bitirdiği görülmüştür!
Yani “Evde Kal” çağrısı belirli yaş gruplarını kapsadığı sürece dışarıdan gelip taşıyıcı olan diğer bireylerle birlikte ailede tehlike altında değil midir?
Mart ayında başlayan bu virüs olayı ile sağlık çalışanlarının hayati tehlikesi ne kadar azamiye indirildi?
Maske dağıtımı bile sorun olmuş vatandaşlar maalesef temin etmekte güçlük yaşamaktadır! Veya verilen 5 maske sürekli kullanımlarda yeterli midir veya ne kadar insanları korumaktadır?
Maalesef,  hayatını kaybedenlerin sayısının artışına bir de birçok doktorların, sağlık çalışanlarının da hayatını kaybetmesi vatandaşında çaresizce telaşa sürüklemektedir.
TV.proğramlarına çıkanların her biri ayrı ayrı bilgiler paylaşmakta ve halkın kafasını karışmasına neden olmaktadır!
Şeffaf ve aydınlatıcı bilgi paylaşımı en doğru olandır!
Bu sorun siyasi değildir ve ölümler sağcı, solcu, mezhep, din, dil, ırk ayrım etmez!
Her bir can kaybı yüreğimizi yaktığı gibi aileleri, yuvaları perişan eder!
Sosyal devlet, sosyal belediyecilik birbirinden ayrı değildir ve yerel yönetimler bölgelerin hizmetteki yapı taşıdır ve devletin temsilcisidir.
“Sosyal Belediyecilik anlayışında belediyeler hizmet anlayışında dezavantajlı kesimler olarak ifade edilen kadın, çocuk, yaşlı, yoksul, işsiz ve gençlere yönelik hizmetlerde bulunur ve sınırları dahilinde yaşayan ihtiyaç sahibi bireylerin yoksunluklarının giderilmesi amacıyla sistemli, proğramlı hizmetlerin yürütülmesini sağlar.”
Yani biz vatandaşlar; İktidar ve yerel yönetimler uyumlu çalışsın ve ülkemiz bu krizden kavgayla değil, birlikte barış içinde çıkılsın istiyoruz!
Bu millet çaresiz, işsiz, aç, susuz, ailelerin perişan olduğunu lütfen aklımızdan çıkarmayalım! 
Belediyeler sosyal devlet anlayışının yerelde ki yansımasıdır!
Halkı için hizmet eden her kademede ki görev yapanlara sonsuz şükranlarımızı sunuyoruz ve tarihe kahramanlık destanları yazmış Türk Ulusunun her türlü güçlüğe birlikte göğüs gerecekleri de unutmamalıdır! 
SON SÖZÜM: Maalesef Korona virüs önlemleri çerçevesinde; Türkiye Büyük Millet meclisinin açılmasıyla Türk Ulusunun egemenliğinin  ilan edildiği tarih olan ve çocuklara armağan edilen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlama törenleri her ne kadar yapılamayacak olsa da her birimiz evlerimizde aziz ATATÜRK’e, silah arkadaşlarına ve tüm kahraman şehitlerimize ve gazilerimize sonsuz şükranlarımızı sunarak Bayramımızı kutlayacağız!”
“EVDE KAL TÜRKİYEM”
23 NİSAN ULUSAL EĞEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN. 
 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.