1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. EYT’lilere Destek DİSK’ten
EYT’lilere Destek DİSK’ten

EYT’lilere Destek DİSK’ten

Disk Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu, ‘Emeklilik yük değidir, haktır ve bu hakkın teslim edilmesi gerekir’ açıklaması yaparak Emeklilikte yaşa takılanlara desteklerini belirtti.

A+A-

Arzu Çerkezoğlu yaptığı açıklamasında emeklilik için çalışma süresinin dikkate alınmasını ve emeklilikten sonrada refah seviyesinin yüksek olmasını istediğini vurguladı. Devletin de bunları yerine getirmesi gerektiğini, bunun devlete yük değil vatandaşın hakkı olduğunu, belirttiği konuşması şu şekilde oldu. “Belli bir çalışma süresini tamamladıktan sonra emekli olmak ve daha sonra da son nefesine kadar insanca yaşayacağımız bir ücret ve sosyal haklara sahip olmak, bu ülkede yaşayan herkes için bir yurttaşlık hakkıdır, devletin de görevidir, sorumluluğudur. Emeklilikte yaşa takılanların mağduriyetine son verilmesi gerekir. Emeklilik yük değildir, haktır ve bu hakkın teslim edilmesi gerekir.”

Ülkemizde yaşanan işsizlik oranlarındaki yüksekliğe de konuşmasında değinen Arzu Çerkezoğlu,  üretime dayalı bir ekonomik model ve kalıcı bir istihdam sağlayarak, işsizliğin önüne geçilebileceğini iş gücü katılımının da işsizliğin gerçek sebebi olmadığını belirttiği konuşmasında “İşsizliğin sebebi, iş gücüne katılımdaki artış değil, istihdamdaki azalmadır. Bu işsizlik sorununu çözmek, üretime dayalı bir ekonomik model, kalıcı ve güvenceli bir istihdamın artırılması için hükümeti adımlar atmaya davet ediyoruz” dedi.

DİSK Emekli-Sen Samsun Şube Başkanı Tacettin Aydın’da, yaptığı açıklama ile DİSK’in Emeklilikte Yaşa Takılanlara desteğini açıklamış ve ‘EYT’lilerin verdikleri mücadele gasp edilen hakların geri kazanma mücadelesidir’ demişti.

Mail: alper@internetgundem.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.