Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'ndan Kadınlara Yönelik Yeni Sosyal Yardım Ödeneği: 12 Ay Kesintisiz 7650 TL Ödeme!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'ndan Kadınlara Yönelik Yeni Sosyal Yardım Ödeneği: 12 Ay Kesintisiz 7650 TL Ödeme!

SGK ve Bağkur emeklileri için 2024 yılında yapılan dul ve yetim maaşı düzenlemeleri, ailelere daha adil ve destekleyici bir finansal çözüm sunuyor. Yeni düzenlemeye göre yüzde 25, 50 ve 75 hissesine sahip olan kişilere ödenecek maaş farkları, ekonomik açıdan mağduriyeti en aza indiriyor.

Türkiye'de milyonlarca SGK ve Bağkur emeklisi için maaş düzenlemeleri hayata geçirildi. Bu kapsamda, 10 bin TL'nin altında maaş alan emekliler için düzenleme yapılırken, dul ve yetim maaşlarında eş ve çocuklar için özel bir ayrıştırma yapıldı.

aciklama-yeni-geldi-devletten-herkese-600-tl-yardim-parasi.jpg

Yeni Düzenlemeye Göre Dul ve Yetim Maaşları

2024 yılı itibariyle geçerli olan dul ve yetim maaşlarına ilişkin önemli değişiklikler yapıldı. Yapılan açıklamaya göre, maaşın yüzde 25 hissesine sahip kişilere 2.500 TL, yüzde 50 hissesine sahip kişilere 5.000 TL, yüzde 75 hissesine sahip kişilere ise 7.500 TL maaş farkı ödenecek.

Dul ve Yetim Maaşı Alacaklara Destek

Cinsiyet ayrımı gözetmeksizin yapılan ödemeler, ölen kişilerin geride bıraktığı eş ve çocukları için destek içeriyor. Bu destek, ekonomik açıdan mağduriyet yaşanmaması adına önemli bir rol oynuyor.

2023/09/11/para8.jpg

Ölüm Aylığı ve Dul Aylığı

Ölen sigortalının eşine ve çocuklarına yönelik yapılan ödemeler arasında ölüm aylığı ve dul aylığı bulunmaktadır. Dul aylığı, ölen sigortalının uygun evlilik bağına göre belirlenen bir ödeme şeklidir. Çocuklar için ise kız veya erkek cinsiyet fark etmeksizin yapılan yetim ödemeleri, yalnızca ödemenin yapılacağı süreyi etkileyebilir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.