Diyarbakır Emniyet Müdürlüğüne Fatih Kaya Atandı!

Diyarbakır Emniyet Müdürlüğüne Fatih Kaya Atandı!

Görev yerleri değiştirilenler içerisinde Sakarya İl Emniyet Müdürlüğü görevinden Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü görevine atanan hemşehrimiz Sorgun Duralidayılı Köyü nüfusuna kayıtlı Fatih Kaya'da bulunuyor. Resmi Gazete'de yayımlanan Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi ile 422 mülki idare amirinin görev yerleri değiştirildi.

Görev yerleri değiştirilenler içerisinde Sakarya İl Emniyet Müdürlüğü görevinden Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü görevine atanan hemşehrimiz Sorgun Duralidayılı Köyü nüfusuna kayıtlı Fatih Kaya'da bulunuyor.

2017 yılında Sakarya Emniyet Müdürlüğü görevine atanan Kaya, bu görevi başarıyla yerine getirirken son kararnameyle Diyarbakır İl Emniyet Müdürü oldu.Sakarya halkının can ve mal güvenliğinin temin ve tesis edilmesi ile ilde ve ilçelerde asayiş ve huzurun devamlılığının sağlanması için yaptığı başarılı çalışmalarıyla göz dolduran Kaya, Sakarya’da bürokratlar, siyasi partiler, sivil toplum kuruluşları ve özellikle Sakarya halkı ile kurduğu sağlam iletişimle dikkatleri üzerine çekti.

İl genelinde yürüttüğü takdire şayan çalışmalarıyla da büyük başarılara imza attı. Sakarya halkı Fatih Kaya’yı çok sevdi. Göreve başladığı günden itibaren "Güvenli ve huzurlu bir kent Sakarya" için büyük mesai harcayarak 7'den 77'ye her kesimden insanların sevgisini kazandı. İnsanlarla kurmuş olduğu bu sıcak samimi yakınlığı yanında, Sakarya’da yapmış olduğu başarılı çalışmalarla da vatandaşların sevgilisi oldu.

FATİH KAYA KİMDİR?

1990 Yılında Polis Akademisinden mezun olmuştur. Daha sonra, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirerek, TODAIE' de Kamu Yönetimi yüksek lisansı yapmıştır. Ankara, Iğdır, Konya, Elazığ İl Emniyet Müdürlüklerinde çeşitli görevlerde çalışmıştır.

Değişik meslek içi kurslara katılmış, bir çok kursta eğitici olarak görev almıştır. Asayiş Daire Başkan Yardımcısı görevini yürütmekte iken 1. Sınıf Emniyet Müdürlüğüne terfi etmiştir. Teftiş Kurulu Başkanlığında Polis Başmüfettişliği görevini yürütürken 20 Ocak 2015 tarihinde Bitlis İl Emniyet Müdürü olarak atanmıştır. Fatih Kaya, 20 Ağustos 2017 tarihli kararnameyle Sakarya İl Emniyet Müdürü olarak atanmıştır.

Burdaki görevinin ardından 12 Ağustos 2022 tarihli kararnameyle Diyarbakır Emniyet Müdürü olmuştur.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.