1. HABERLER

  2. TEKNOLOJİ

  3. Haftada 4 Gün Mesai Yapmak Hayal Değil
Haftada 4 Gün Mesai Yapmak Hayal Değil

Haftada 4 Gün Mesai Yapmak Hayal Değil

Citrix geçtiğimiz günlerde çalışma hayatında birtakım gerçekleri su yüzüne çıkarmak adına bir anket yaptı ve sonucunu insanlarla paylaştı.

A+A-

Yapılan ankette araştırma konusu olan çalışanlara mesai saatinin haftada 4 gün olması soruldu. Yaklaşık %87 oranla birçok kişi bu durumu seve seve kabul edeceklerini söyledi. Ancak böyle bir şeyin hayalden öte gidemeyeceğini, eğer üzerinde yoğun çalışılırsa 5-6 sene içerisinde gerçekleşme ihtimalinin olabileceğini de dile getirdiler. Dünya üzerinde çalışanlar genellikle, işin gidilen bir yer değil de ortaya konulan bir emek olduğunu savunuyor. Haftada 4 gün çalışma ve tam mesai ücreti alma fikri her geçen gün yaygınlaşsa da konu üzerine yeteri kadar araştırma yapılmıyor.

Milyonlarca Çalışan Fazla Mesai İle Boğuşuyor

Citrix, iş dünyasını meşgul eden önemli bir konuya parmak bastı. Yaptığı anketin sonucuna göre çalışanlara fazla mesai ve haftada 4 gün çalışma ile tam ücret alma konuları hakkında sorular soruldu. Büyük bir kesim ise patronların böyle bir teklifle geldiklerinde durumu kabul edeceklerini ve aslında yaptıkları iş için haftada 4 günün yeterli olacağını söyledi.Ankete katılanların %53’ü mesai saatleri belli olan bir işte çalışmayı isterken, %4’luk bir kesim ise freelance fikrini benimsiyor. Dört gün çalışma iş performansını artıracağı gibi çalışanlar için de aslında büyük bir avantaj. Haftada 4 gün tam ücret üzerine yeteri kadar çalışma yapılırsa ilgili altyapıların 5-6 sene içerisinde oluşacağı öngörülüyor.


Etiketler : ,

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.