1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Kim Milyoner Olmak İster Soru ve Cevap Tam listesi 31 ekim 2020
Kim Milyoner Olmak İster Soru ve Cevap Tam listesi 31 ekim 2020

Kim Milyoner Olmak İster Soru ve Cevap Tam listesi 31 ekim 2020

ATV'nin Her hafta yayınlanan bilgi yarışması Kim Milyoner Olmak İster 31 ekim soruları ve cevaplarını siz takipcilerimiz listeledik. işte Kim Milyoner Olmak İster 31 ekim soru ve cevap tam listesi...

A+A-

 Atv kanalında uzun yıllardır ekrana gelen Kim Milyoner Olmak İster bilgi ve kültür yarışması milyonları ekran başına kilitlemeye devam ediyor. 31 Ekim 2020 Cumartesi Kim Milyoner Olmak İster sorulan sorular ve cevapları sizlerle. Ünlü oyuncu Kenan İmirzalıoğlu’nun sunuculuğunda devam eden Kim Milyoner Olmak İster’de biraz önce sorulan soru ve cevabı.

Kim Milyoner Olmak İster 917. yeni bölümde sorulan sorular ve cevaplarının yanı sıra dikkat çeken yarışmacılar haber detayında yer alıyor.

31 Ekim 2020 Kim Milyoner Olmak İster Sorulan Sorular ve Cevapları

Hangisi Oğuz Atay’ın eserlerinden birinin adıdır

A- Bir sanat adamının biyografisi
B- Bir spor adamının anıları
C- Bir bilim adamının romanı
D- Bir hukuk adamının hikayesi

Doğru Cevap: Bir bilim adamının romanı

Oğuz Atay (12 Ekim 1934 – 13 Aralık 1977), Türk roman, öykü ve oyun yazarı.

Her gün 3 bardak çay içen biri 2020 yılı boyunca kaç çay içecektir

A- 995
B- 1098
C- 1195
D- 1198

Doğru Cevap: 1098

366 x 3 = 1098

29 Ekim 1923 haftanın hangi gününe denk gelmiştir

A- Pazartesi
B- Çarşamba
C- Cuma
D- Pazar

Doğru Cevap: Pazartesi

Cumhuriyet, 29 Ekim 1923’te Türkiye Büyük Millet Meclisinde “Yaşasın” nidalarıyla kabul edildi. İlk toplantısını 23 Nisan 1920’de yapan TBMM’nin kabul ettiği 1921 Anayasasının Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir olan birinci maddesi, açıkça belirtilmese de Cumhuriyet rejiminin habercisiydi.

1835’te Halley Kuyruklu Yıldızı’yla geldim o gelecek yıl yie geliyor ve ben onunla gitmeyi umuyorum diyen ve 1910’da Halley’in Dünya’ya en yakın olduğu günün ertesinde ölen kimdir

A- Florence Nightingale
B-
C- Buffalo Bill
D- Mart Twaain

Doğru Cevap: Mart Twaain

Samuel Langhorne Clemens (30 Kasım 1835 – 21 Nisan 1910)[3], daha çok takma adı Mark Twain olarak bilinir, Amerikalı mizahçı, satirist, roman yazarı, yazar ve öğretmen.

Tom Sawyer’ın Maceraları adlı ünlü çocuk romanının yazarıdır. Bir diğer ünlü eseri olan Huckleberry Finn’in Maceraları romanı kimi edebiyatçılar tarafından Amerikan edebiyatının ilk büyük eseri olarak değerlendirilir.

Hangi filmde Şener Şen’in canlandırdığı karakterin adı Şakir değildir

A- Aşık Oldum
B- Çöpçüler Kıralı
C- Gülen Gözler
D- Çiçek Abbas

Doğru Cevap: Gülen Gözler

Gülen Gözler, yönetmenliğini Ertem Eğilmez’in yaptığı ve Münir Özkul, Adile Naşit, Şener Şen, Müjde Ar, Ayşen Gruda ve Itır Esen gibi isimlerin rol aldığı 1977 yapımı dram – komedi tarzındaki Türk filmi.

Yaşar Usta, (Münir Özkul) karısı Nezaket (Adile Naşit) ve beş yetişkin kızı ile İstanbul’da yaşar. Yaşar usta, erkek çocuğu olur beklentisiyle tüm kızlarına erkek ismi vermiştir. Kalabalık ailesinin geçimini sağlamak için çok çalışmakta, cimriliği ve hilekarlığı ile zengin olmuş eski arkadaşı Yunus’un inşaatları için doğramacılık yapmaktadır. Kızlarının gönül ilişkilerinin hareketliliğinden habersiz bir şekilde, onlara münasip kısmetler bulmak ister. Büyük kızı Fikret’e (Ayşen Gruda) âşık olan Vecihi (Şener Şen) sürekli olarak kapısını aşındırsa da kızını ona vermemekte direnir. Hikmet ise evin alt katındaki çırakların gözdesidir; bütün vaktini onlara oyunlar oynayarak geçirir. En düşkün olduğu kızı İsmet (Müjde Ar) Yunus’un oğlu Temel (Mahmut Hekimoğlu) ile evlenir; fakat Temel babası tarafından onaylanmayan bu evlilik nedeniyle evlatlıktan reddedilir. Yapılan düğünün tüm parası fakir Yaşar Usta’ya kalır.

Şu an Dünya yörüngesinde dönmekte olan yapay uyduda diyebileceğimiz 20.000 civarındaki insan yapımı bağımsız parçanın yaklaşık yüzde kaçı çöp durumundadır

A- Yüzde 30
B- Yüzde 50
C- Yüzde 70
D- Yüzde 90

Doğru Cevap: Yüzde 90

Hepsi kullanılmayan uydular, metal parçaları… Dünya’nın banliyösü tam bir çöplüğe dönüşmüş durumda. Türkiye de, uzaydaki iki haberleşme bir tane de gözetleme uydusu ile dünyamız çevresinde dolanıp duran atıkların çoğalmasına ileride ‘katkıda bulunmuş’ olacak… Uzayı dolduran bu atık maddelerin uçuşlar için tehlike oluşturmasının yanı sıra kafamıza düşme olasılığını da göz ardı etmemek gerekiyor… 10 cm’lik 9000 nesne sürekli gözetleniyor. Bunların yüzde 94’ü çöp; ve sadece 540’ı (yüzde 6) çalışan uydu. Bu atıklar yeryüzüne düşerek tehlikeli yarattıkları gibi, yörüngede dolaşan işler durumdaki haberleşme uyduları ve uzay yolculukları için de büyük tehlike taşıyor.

Hangisinin mucidi icat ettiği şey için 2014’te tüm dünyadan özür dilemiştir

A- Pop-up reklam
B- Tetris oyunu
C- Instagram uygulaması
D- Candy Crush oyunu

Doğru Cevap: Pop-up reklam

The Atlantic’te yazdığı makalede yer alan yazısı:

“Nihayetinde dikkatimizi çeken iş modeli reklamla desteklenen bir modeldi. Benimsediğimiz iş modeli, kullanıcıların kişisel ana sayfalarını analiz eden ve böylelikle onlar üzerinde daha iyi reklam hedeflemesi yapabilen bir modeldi. Sonunda reklamcının olmazsa olmazları arasında yerini alan ve herkesin nefret ettiği bir şey yarattık: pop-up reklam.

Bir reklamın bir kullanıcının sayfasında doğrudan sayfaya yer vermeden sunulmasının bir yolu. Reklamverenler de marka ve sayfa içeriği arasında bir uyumluluk olup olmayacağı konusunda endişeliydi. Sonuç olarak bu olasılıkla karşılaştık. Bir otomobil devi markası, satın aldığı banner’ın cinsel içerikli paylaşıma yer veren bir internet sayfasında bulunduğunu öğrenince çılgına döndü. Pencereyi oluşturmak için kodu ben yazdım ve içinde bir reklama yer verdim. Bundan dolayı üzgünüm. Niyetimiz kötü değildi.”

Aztek, Maya, Zapotek ve İnka medeniyetleri hangi kıtada kurulmuştur

A- Avrupa
B- Asya
C- Amerika
D-

Doğru Cevap: Amerika

Maya, Aztek ve İnka medeniyetleri Amerika kıtasında kurulan ilk medeniyetler arasında yer alıyor. Aztek ve Maya medeniyetleri Orta Amerika’da, İnka medeniyeti ise Güney Amerika’da kök salmış uygarlıklar.

Yüzüklerin Efendisi film ve roman serisinde Miğfer Dibini kuşatan orta hangi adla bilinir

A- Gandalf’ın Ordusu
B- Elrond’un Ordusu
C- Aragorn’un Ordusu
D- Saruman’ın Ordusu

Doğru Cevap: Saruman’ın Ordusu

Yüzüklerin Efendisi: İki Kule filminde Saruman, Rohan’ı yok etmek istediği için bu kaleye saldırır. Böylelikle Miğfer Dibi Savaşı başlar. Savaşta Uruk-Hai ordusu surları geçemediği için merdiven kullanır. Theoden, Saruman’ı küçümser; ancak Saruman’ın yerleştirdiği bomba patlar ve surlarda gedik açılır. Miğfer Dibi tam düşmek üzereyken Gandalf, Erkenbrand ve de yüzlerce Rohirrim Uruklara at sürmeye başlar. Bu kalenin Uruklara uzun süre boyunca dayanmasında Aragorn, Legolas ve Gimli’nin çok etkisi vardır.

Hawaii Adaları hangi okyanustadır

A- Atlas Okyanusu
B- Hint Okyanusu
C- Pasifik Okyanus
D- Arktik Okyanusu

Doğru Cevap: Pasifik Okyanusu

Hawaii ya da Havai, Amerika Birleşik Devletleri’nin eyaletlerinden biridir. Pasifik Okyanusu’nda bulunan ve tamamen adalardan oluşan tek eyalettir. Eyalet neredeyse tüm Hawaii takımadalarını kapsar, 137 ada, 2.400 km’ye yayılmıştır. Volkanik takımadalar fizyografik ve etnolojik olarak Okyanusya Polinezyası alt bölgesinin bir parçasıdır. Takımadaların güneydoğu ucunda, kuzeybatıdan güneydoğuya doğru sekiz ana ada vardır: Niʻihau, Kauaʻi, Oʻahu, Molokaʻi, Lānaʻi, Kahoʻolawe, Maui ve Hawaiʻi. Sonuncusu gruptaki en büyük adadır; eyalet ile takımada isim karışıklığı önlemek için genellikle “Büyük Ada” veya “Hawaiʻi Adası” olarak adlandırılır.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.