1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Masterchef’te İnanılmaz Sahtekarlık! Yarışmacı İtiraf Etti!
Masterchef’te İnanılmaz Sahtekarlık! Yarışmacı İtiraf Etti!

Masterchef’te İnanılmaz Sahtekarlık! Yarışmacı İtiraf Etti!

Sevilen programlardan biri olan Masterchef Türkiye, planlı programlı bir davranışa sahne oldu. Yarışmacılardan Barbaros Yoloğlu’nun sahtekarlığı şefleri sinirlendirdi.

A+A-

Masterchef ‘te eleme adayları belli olurken Barbaros Yoloğlu 'pişkinlikle' itirafta bulundu. Tabağını bilerek yere attığını açıklayan Barbaros, bunun için arkada 5 dakika plan yapmış.

Masterchef Türkiye yarışması eşine benzerine rastlanmayan bir sahtekarlığa tanık oldu. Yarışmanın iddialı isimlerinden Barbaros Yoloğlu, ikinci dokunulmazlık oyununda tabağını düşürmüştü. O anları Somer Şef hissetmiş gibi müstehcen bir gülümsemeyle izlemişti. Barbaros karşılarına geldiğinde 'tabağı bilerek mi düşürdün' diye sormak durumunda kalmıştı. Barbaros ise 'kazara oldu' demişti. Meğer hiç de öyle değilmiş. Kırmızı takım yenilince Barbaros Yoloğlu arkadaşları ile birlikte dokunulmazlık oyunu oynadı. Danilo şefin verdiği tabağı eksik yapan Barbaros Yoloğlu, tam onların önüne giderken ayağı takılıp düşmüş gibi yaptı. Elindeki tabağı da yere düşüren Barbaros Yoloğlu, şeflerin önüne gelip 'üzgün' numarası yaptı. 

Somer Şef emin olmak için Barbaros Yoloğlu'na 'tabağını bilerek mi düşürdün' diye sordu. Zira Barbaros bir çok kez tabağını yapamayan arkadaşlarına 'yere at' diye akıl veriyordu. Zaten kendisi tabağı düşürdüğünde onu balkondan izleyen mavi takımdakilerin hepsi numara çektiğini düşünüp gülme krizine girmişti. Şeflere o gün tabağının kazara düştüğüne dair yalan söyleyen Barbaros cumartesi gecesi oyun öncesi pişkinlikle itiraf etti. 

Tabağı Bilerek Düşürdüm

Barbaros Yoloğlu son dokunulmazlık oyunu öncesi şeflerin önüne gelince önce 'tabağı kazara bilerek düşürdüm' dedi. Somer şef, 'kazara başka, bilerek başka' diye ısrar etti. Bunun üzerine Barbaros şunları söyledi: “Bunu yapmadan önce 5 dakika boyunca düşündüm. Acaba yapsam ne olur diye. Tabağımda sıkıntı etteydi. Her ne olursa olsun yaptığım işin arkasındayım, yaptığım işin doğuracaklarının da farkındayım. Kazara o tabağı kendim düşürdüm. Arkadaşlarda karınlarına ağrı girene kadar yukarda güldüler. "

Mehmet Şef ise 'ben anlamadım bilerek mi düşürmüş' diye tekrar sordu. Bunun üzerine Barbaros şunları söyledi: "Kazara ben düşürdüm şefim. Yani ben düşürdüm. Ben söylüyorum zaten şefim. 5 dakika boyunca onu nasıl oluştururum diye çaba verdim. Ve kazara o olay yaşandı. Benim hedefim oraya Barbaros Yoloğlu yazmak. Bunun için herşeyi yaparım" 

Pişkinlikle Savundu: Her şeyi Yaparım
Barbaros yaptığı 'sahtekarlığı' pişkinlikle savununca Somer Şef dayanamadı ve araya girip, "kazanmak için senaryo da hazar mısın" diye sordu. Barbaros bunun üzerine "senoryo da yaparım' deyince Somer şef, "senaryo yazmışsın da oyunculuk iyi değildi" karşılığını verdi. Barbaros pişkinliğe devam edip 'olsun geliştiririz" dedi. 

Şefler Tepki Gösterdi
Somer Şef, birçok yarışmacının yaptığı tabak sebebiyle eleştiri aldığını hatırlatarak "bu seni hiçbir yere götürmez, egonu kontrol etmen lazım' dedi. Şef Mehmet Yalçınkaya yaptığının yanlış olduğunun altını çizip "Bundan sonra her yaptığında iki kere düşüneceğiz' dedi. Danilo şef ise 'yalan asla doğru olmaz bu yaptığın en çok sana zarar verir' yorumunda bulundu. 

Arkada Plan Yapmış
Barbaros Yoloğlu'nun tabağını düşürme konusunda arkada Eray ile plan yaptığı da ortaya çıktı. TV8 kameralarına yansıyan görüntüler son bölümde ekrana getirdi. 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.