1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. MHP Milletvekili Cemal Çetin'den AB’ye mülteci tepkisi!
MHP Milletvekili Cemal Çetin'den AB’ye mülteci tepkisi!

MHP Milletvekili Cemal Çetin'den AB’ye mülteci tepkisi!

MHP İstanbul Milletvekili Cemal Çetin, sığınmacı kriziyle ilgili Avrupa Birliği kurumlarını eleştirerek, “AB ülkeleri kendi çıkarları söz konusu olduğunda en büyük despotluğu yapıyorlar” dedi.

A+A-

Türkiye ile imzaladığı göçmen-sığınmacı anlaşmasını hiçe sayan Yunanistan'a para yardımı sözü veren Avrupa Birliği (AB), Türkiye'ye verdiği sözleri tutmadı. Bununla da kalmayan AB, Türkiye'nin artık yükümlü olmadığı anlaşma uyarınca, göçmenlerin Yunan ve Bulgar sınırlarından Avrupa'ya girişine izin vermesine tepki göstermeyi sürdürüyor.

En büyük despotluğu yapıyorlar

MHP İstanbul Milletvekili Cemal Çetin, sığınmacı kriziyle ilgili Avrupa Birliği kurumlarını eleştirerek, “AB Konseyinin mülteciler konusunda Türkiye’yi suçlayan açıklamalar yapması insafa,ahlaka,uluslarası hukuka aykırı ikiyüzlü bir tavırdır.İşlerine geldiği zaman insan hakları, demokrasi havarisi kesilen AB ülkeleri kendi çıkarları söz konusu olduğunda en büyük despotluğu yapıyorlar” dedi.

AB büyük bir pişkinlik göstermekte

Milletvekili Çetin, “Mülteciler konusunda Türkiye’ye olan vaatlerini yerine getirmeyerek büyük bir pişkinlik örneği gösteren AB, Yunanistan’ın mültecilere yönelik uyguladığı insanlık dışı şiddeti tasvip ve teşvik ediyor. Türkiye’nin sınırlarını açması uluslar arası hukuka uygundur” ifadelerini kullandı.

AB ülkeleri ikiyüzlülükten vazgeçmeli

Çetin, “İçimizde mültecilerin üzerinden siyaset yapanlar, mültecilere karşı milleti kışkırtanlar, bunlar biran evvel Türkiye’den gönderilsin diyenlerde AB’nin ikiyüzlü tavrını, Yunanistan’ın zalimliğini eleştirmek yerine Türkiye’nin haklı tutumu karşısında tavır alarak ikiyüzlülük yapıyor. AB’nin Türkiye’ye karşı takındığı ikiyüzlü tavırı ve Yunanistan’ın mültecilere karşı uyguladığı şiddeti, zalimliği, barbarlığı kınıyorum. AB Ülkelerini insanlığa, hukukun üstünlüğüne riayete ve ikiyüzlülükten vazgeçmeye davet ediyorum” dedi.

Etiketler : ,

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.