1. HABERLER

  2. SAĞLIK

  3. Sağlık Alanında Bor Kullanımının Önemi
Sağlık Alanında Bor Kullanımının Önemi

Sağlık Alanında Bor Kullanımının Önemi

Borun sağlık alanında kullanımı çok sayıda kişi tarafından önemseniyor. Düzenlenecek olan çalıştay ile borun sağlık alanında ki yeri açıklanacak.

A+A-

Ulusal Bor Araştırma Enstitüsü, Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürlüğü ve Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi iş birliği ile borun sağlık alanında kullanımı konusunda bir çalıştay düzenlemeyi planlıyor. Bu çalıştayda, direkt olarak bor kullanımının önemi, sağlık için yeri gibi konular üzerinden açıklamaların gerçekleşmesi sağlanacak.

Sağlıkta Bor Uygulamaları Çalıştayı

Düzenlenecek olan çalıştay hakkında bilgi verildi. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığında yapılan açıklamaya göre Sağlıkta bor uygulamaları konulu bir çalıştayın düzenlenmesi bekleniyor. Kasım ayı için de gerçekleşmesi planlanıyor. Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleşecek. Konusunda uzman olan Türk ve Yabancı bilim insanlarının katılımı ile gerçekleşecek olan bu organizasyon, ağırladığı kişiler ile bu alanın ne kadar önemli olduğu konusunda da gerekli açıklamanın gerçekleşmesini sağlamış olacak.

Etkinliğe başta  Tıp fakülteleri olmak üzere çok sayıda öğrenci ve öğretim üyesinin katılması bekleniyor. Eczacılık, biyoloji, metalürji ve malzeme, sağlık bilimleri gibi bu alana ilgisi olan her fakülte ve bölüm için çağrı yapılmıştır. Bu etkinliklere katılımın olması ile borun sağlıkta ki yeri kapsamında bilimsel açıklamaların gerçekleşmesi sağlanıyor. Bunları göz önünde bulundurup, direkt olarak çalıştay üzerinden bilgilendirmenin gerçekleşmesi hedefleniyor. Çok sayıda firmanın da katılım sağlaması bekleniyor.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.