1. HABERLER

  2. SAĞLIK

  3. Sağlık Çalışanları Ankara’da Miting Yapacak
Sağlık Çalışanları Ankara’da Miting Yapacak

Sağlık Çalışanları Ankara’da Miting Yapacak

Son yıllarda çok sık duyduğumuz sağlık hizmeti veren kişilere uygulanan şiddetle mücadele edilmesi için sağlık meslek örgütleri hep birlikte 15 Mart’ta Ankara’da miting yapacaklar.

A+A-

Ülkemizden sağlık çalışanların sıklıkla karşılaştıkları şiddet olaylarına karşı dikkat çekmek ve isteklerini belirtmek için miting yapma kararı aldı. Türk Tabipleri Birliği (TTB) Ankara Tabip Odası, SES, Sosyal Hizmet Uzmanları Derneği Ankara Şubesi, Ankara Dişhekimleri Odası, Ankara Veteriner Hekimleri Odası, Dev-Sağlık İş, Veteriner Hekimler Derneği, Türk Psikologlar Derneği, Türk Psikologlar Derneği aldıkları ortak karar ile 15 Mart’ta Büyük Beyaz ismini verdikleri mitingi gerçekleştirecek.

5 Acil Talepleri Var

Ankara Tabip Odası’nda gerçekleştirilen toplantıda sağlık meslek örgütleri ortaklaşa aldıkları ve çok acil gerçekleştirilmesi gereken isteklerini açıkladılar. Bu istekler;

*TTB’nin hazırladığı sağlık emek ve meslek örgütlerinin desteklediği “Sağlıkta Şiddet Yasa Teklifi” Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından yasalaştırılması

*Sağlık hizmeti sunarken yaşanan şiddet olayları ve işyeri kazasının meslek hastalığı olarak değerlendirilmesi

*Muayene randevularında hastaya daha kaliteli hizmet için yeterli süre ayrılacak şekilde düzenlenilmesi.

*Acil servislerde sadece acil hastalara hizmet verilmesi talep ediliyor.

*Birinci basamak sağlık hizmetlerinin güçlendirilmesi, sevk zinciri uygulamasına geçilmesi talep ediliyor.

Son 7 yılda 91 binden fazla şiddet olayı yaşandığını vurgulandığı toplantıda bu şiddete artık yeter denildi. 15 Mart’ta tüm sağlık çalışanlarını mitinge davet eden sağlık örgütleri hep birlikte ‘Sağlıkta şiddet sona ersin’  diye haykıracaklarını belirtti.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.