1. HABERLER

  2. SAĞLIK

  3. Sağlık Sigortasında Hedefler Büyüdü
Sağlık Sigortasında Hedefler Büyüdü

Sağlık Sigortasında Hedefler Büyüdü

Ülkemizde 2019 yılında sigortacılık sektöründe yüzde 26,7’lik bir artış görülürken sektör içinde en yüksek büyüme yüzde 33,8ilse 5’lik artış Sağlık sigortası çeşitlerinde görülüyor.

A+A-

Ülkemizde sigorta alışkanlıklarının yıldan yıla arttığı ve insanların sigorta yaptırma anlamında olaya çok daha bilinçli yaklaştıkları görülüyor. Artık Türk halkı sigorta yaptırmanın ne denli önemli olduğunun bilincine ulaşması ve yasalarca bazı zorunlulukların getirilmesi ile birlikte sigorta sektörünün oldukça hızlı bir gelişme gösterdiği görülüyor. Dünyada olduğu gibi ülkemizde de deprem, seli yangın ve iş kazası gibi durumların yaşattığı zorlukların ancak sigorta ile azaldığın farkına varılıyor. Tüm bu gelişmeler doğrultusunda 2019 yılında ülkemizde ki sigorta sektörünün yüzde 26,7 oranında artış gösterdiği görülüyor. Ayrıca Sağlık ile ilgili sigorta çeşitlerinde ise son yılarlın en yüksek düzeyi olan yüzde 33,85’lik bir artış yaşanıyor.

Kredilerin Bu Artışta Payı Oldukça Arttı

2019 yılında Sağlık sigorta çeşitlerinde ki artışta Hayat sigortasında yaşanan artışın oldukça büyük payı olduğu görülüyor. Ülkemizde konut ve ihtiyaç kredisi faizlerinde yaşanan düşüş ile birlikte birçok kişinin konut ve ihtiyaç kredisi kullandığı görülüyor. Ülkemizde ki yasal prosedürler gereği konut ya da ihtiyaç kredisi çekerken Hayat Sigortası yaptırılması kesinlikle zorunlu oluyor. 2020 yılının başlarında görülen ve tüm dünyada büyük bir paniğe sebep olan ölümcü Corona Virüs salgını riski sebebiyle sağlık sigorta yaptırılma oranının çok önemli ölçüde artacağı ön görülüyor.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.