1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Taşeron İşçilerin Müjdesi Netleşti! Taşeron İşçi İkramiyeleri Ne Kadar?
Taşeron İşçilerin Müjdesi Netleşti! Taşeron İşçi İkramiyeleri Ne Kadar?

Taşeron İşçilerin Müjdesi Netleşti! Taşeron İşçi İkramiyeleri Ne Kadar?

Taşeron işçiler bu kez zam sonrası ikramiye haberiyle ayaklandı. Taşeron işçi zammı, taşeron işçi ikramiyesi oldukça fazla araştırılan konular arasında yer alıyor. 2021 taşeron işçi zammında son durum ne? 2021 taşeron işçi ikramiye tutarı ne kadar?

A+A-

Taşeron işçiler bu kez zam sonrası ikramiye haberiyle ayaklandı. Taşeron işçi zammı, taşeron işçi ikramiyesi oldukça fazla araştırılan konular arasında yer alıyor. 2021 taşeron işçi zamnda son durum ne? 2021 taşeron işçi ikramiye tutarı ne kadar?

4D’li taşeron işçi zamları oldukça uzun zamandan bu yana beklenmektedir. Konu hakkında net bir karara varılması için; Asgari ücretin açıklanması, Emekli maaşlarının açıklanması gibi süreçlerin geçmesi istenmiştir. Taşeron işçi zammı hakkında resmi verilerden sistemsel bazda bir değişim olmadığı anlaşılmaktadır. Geçtiğimiz yıllarda işçi maaşları ne şekilde verişmişse bu sene içerisinde de aynı şekilde verilecektir. Maaşlardan sonra; Tayin hakkı, İkramiye zamanı, İkramiye tutarı gibi konular üzerine de sorular gönderilmektedir.

2021 taşeron işçi zamlarında kimin ne kadar ödeme alacağı kesinlik kazanmıştır. Geçtiğimiz senelerde gerçekleştirilen çalışmalar sayesinde minimum taşeron işçi maaşının asgari ücretle denk olması garantilenmiştir. Bu sayede asgari ücretin altında maaş alan taşeron işçi kalmamıştır. Fakat süreçte farklı maaş hesaplama teknikleri kullanılabilmektedir. Kişilerin;

  • Evli olup olmadıkları,
  • Çocuk sahibi olup olmadıkları,
  • Kaç çocuklarının olduğu,
  • Ne kadardır meslek hayatlarına devam ettikleri net maaşlarının açıklanmasında değerlendirilmektedir.

Taşeron işçilerin maaşlarını etkileyen en önemli konu başlığı ikramiyelerden oluşmaktadır. İşçilerin ikramiyelerini farklı taksitlerde temin edeceklerdir. İkramiyelerin belirlenmesinde günlük çalışma tutarlarının etkisi bulunmaktadır. Bu sayede mesai saatlerine göre ödeme yapıldığı kanısı güçlenmektedir. Taşeron işçiler bu sene ek hizmet vermeleri halinde geçen seneye göre daha yüksek gelir elde edeceklerdir. Gelirler iş görülen konum ve kuruma göre değişim gösterebilmektedir. 2021 taşeron işçi ikramiye miktarlarından; Gelir Vergisi, SGK Primi kesintileri yapılmaktadır. Gerçekleştirilen kesintilerden sonra kalan miktarlar işçilerin hesaplarına otomatik bir şekilde gönderilmektedir. İşçilerin bu anlamda bir başvuru yapmalarına lüzum bulunmamaktadır. Resmi olarak gelen ikramiye bazlı açıklamalar; 108 TL minimum ödeme olacağını, Asgari ücretle çalışan işçinin 52 günden net 3.646 TL alacağını kesinleştirmiştir. İkramiyenin ilk 13 günlük tutarı bu ay içerisinde yatırılacaktır. 13 günlük tutar ise 911,73 TL’den oluşmaktadır.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.