1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Türkiye 2020 Yılında Daha Da Büyüyecek
Türkiye 2020 Yılında Daha Da Büyüyecek

Türkiye 2020 Yılında Daha Da Büyüyecek

Türkiye'nin ekonomisi hakkında gerekli açıklamaları yapan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, 2020 yılında yapılan yatırımlarla Türkiye ekonomisinin sağlıklı bir şekilde büyüyeceğini söyledi.

A+A-

Uluslararası kuruluşlar, yaptıkları açıklamalarda Türkiye ekonomisinin ilerleyişini 2019 yılı içerisinde pozitif yönde seyrettiğini söylerken, bu düşüncenin 2020 yılı içerisinde de devam edeceğini açıkladı. Bakan Mustafa Varank Türkiye'ye olan anlamlı yatırımlarla yıl içerisinde sağlıklı bir büyüme eğrisi çizeceklerini belirtti. 5 Şubat 2020 tarihinde Dünya Bankası, TÜSİAD gibi önemli kuruluşların katıldığı Ticaret ve Küresel Değer Zinciri Konferansı İstanbul'da gerçekleşti. Konferansta konuşan Sanayi Ve Ticaret Bakanı Mustafa Varank, Türkiye'nin ekonomisi hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Uluslararası ticaret ve ülkeye yapılan yatırımlar sayesinde pozitif bir ivme çizdiklerini ve bu gelişmenin 2020 yılı içerisinde devam edeceğini belirten Bakan, son yıllarda artan ticaret ve teknoloji savaşlarının gelişme bakımından ciddi engelliler çıkarabileceğini söyledi.

Türkiye Örnek Ülke Olacak

Ekonomi hedeflerine belirlerken üniversitelerle bilim insanlarıyla sanayi ve ticaret odalarıyla ayrıca sektör temsilcileri ile fikir alışverişinde bulunduklarını belirten Mustafa varan Türkiye'ye dünya ekonomisinde öncü liderler tanımına taşıyabilmek için gerekli her türlü adamı adımlar atacaklarını söyledi. Dünya Bankası'nın belirli periyotlarda ülkelere gerekli raporları verdiğini ve kendilerinin de yaklaşık bir buçuk yıldır ülke ekonomisine ileriye taşımak için yoğun bir şekilde çalıştıklarını dile getiren Varank Türkiye'nin dünya üzerinde pek çok ülkeye örnek olabileceğini ifade etti

Mail: alper@internetgundem.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.