1. HABERLER

  2. DİZİ

  3. Uyanış'ta efsane bölüm! Tüm gerçekler ortaya çıkıyor
Uyanış'ta efsane bölüm! Tüm gerçekler ortaya çıkıyor

Uyanış'ta efsane bölüm! Tüm gerçekler ortaya çıkıyor

TRT 1 ekranlarının reyting rekortmeni dizilerinden biri olmayı başaran, Uyanış: Büyük Selçuklu dizisi yeni bölümleri ile ekranlara gelmeye devam ediyor. Dizinin ekrana gelecek olan yeni bölümünde çok kritik gelişmeler yaşanacak ...

A+A-

Uyanış: Büyük Selçuklu'da kritik bir bölüm...

TRT 1 ekranlarının güçlü kadrosu, aksiyon dolu senaryosu ve geniş bütçesiyle dikkat çeken dizisi Uyanış: Büyük Selçuklu dizisi yeni bölümleri ile seyircisini ekrana kilitlemeye devam ediyor. Dizi de her geçen bölümde yeni ve çok kritik gelişmeler yaşanıyor. Dizinin yayınlanan tanıtımında göre haftaya yayınlanacak olan bölüm dizinin gidişatında çok ciddi bir rol oynayacak gibi...

Uyanış: Büyük Selçuklu konusu:

Aşkla, sırla ve mücadele ile yoğrulmuş destansı bir yolculuk…

Melikşah, Anadolu’nun kapılarını Türklere açan Selçuklu Hükümdarı Sultan Alparslan’ın ölümünün ardından tahta geçer. Aynı gün çok sevdiği Kıpçak hatunu Başulu'yu doğum yaparken kaybettiği haberini de almıştır. Kıpçak-Selçuklu düşmanlığı sebebiyle yeni doğan bebek, devletin devamlılığı için tehlike arz ediyordur. Melikşah için bu durum çok zor olsa da onu bir daha görmemek ve sormamak üzere Nizamülmülk’e teslim eder.

Sultan Melikşah, Sultan Alparslan’dan aldığı Selçuklu Devleti’nin gücünü doruklara çıkarır. Fakat Selçuklu büyüdükçe düşmanları da hem devletin içinde hem de dışında çoğalmaktadır.

Doğumundan itibaren kaderinin devletle bir yazıldığı, ölene kadar da tek gayesinin devlete hizmet olacağı düsturuyla yetişen Sencer, yıllarca aldığı eğitimle idealist bir kahramana dönüşür ve bu kahramanlıklar onu Sultan Melikşah’ın fedaisi yapar. Nizamülmülk’ün en güvendiği adamlarından olan Sencer, devleti için tüm zorlu görevleri üstlenmeye hazırdır.

Melikşah ve Sencer türlü tehlikeler ile mücadele ederken en büyük destekçileri Nizamülmülk gibi liyakatli devlet adamları, Gazalî gibi alimler, Ömer Hayyam gibi bilim adamları, Yusuf Hamedani gibi irfan sahibi kişiler olacaktır. Diğer tarafta Karahanlı hanedanından gelen asil soylu Terken, Melikşah’ın hatunu olmanın verdiği güçle devlete hâkim olmak istiyordur. Fakat onun bu ihtiraslarının karşısında devletin Baş Hatunu olan Melikşah’ın anası Seferiye, Melikşah’ın oğlu Tapar’ın Hatunu olan Gevher ve saraya gelişiyle dengeleri değiştirecek olan asil Türkmen kızı Elçin olacaktır.

Selçukluyu yıkmaya yeminli Hasan Sabbah, devlete hâkim olmak isteyen Terken’in kurduğu tehlikeli entrikalar ve hepsinin ortasında amansız bir mücadeleye giren Sencer’in Turna ile yaşayacağı fırtınalı aşk…

Dizinin yeni yayınlanacak olan bölümünde çok kritik gelişmeler yaşanacak. Sencer aşık olduğu kadını, Turna'yı babasının elinden kurtarabilecek mi? Sultan Melikşah Hasan Sabbah'ı yakalayabilecek mi? En çok merak edilen ise Zübeyde Hatun, Başulu'yu gördüğünü Melikşah'a söyleyecek mi ?

Tüm bu gelişmelerin sonucu haftaya ekrana gelecek olan yeni bölümde belli olacak...

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.