Aile Destek Programı Ödemesi Temmuz Ayından Sonra Başlıyor!

Aile Destek Programı Ödemesi Temmuz Ayından Sonra Başlıyor!

Aile Destek Programı ile aylık 600 Tl alabilirsiniz. Bir yıl boyunca verilecek olan nakdi desteği almak için nasıl başvuru yapacaksınız? Bakan Derya Yanık'tan gelen açıklama büyük dikkat çekti. İşte gündemdeki bomba detaylar ve çok daha fazlası haberimizde yerini aldı.

Aile Destek Programı'na başvuru yapanlar aylık 600 TL'ye kadar ödeme alabilecek. Hanelere sunulan yardım büyük dikkat çekti. Bunun için milyarlarca TL bütçe ayırılmış vaziyette. Bakan Derya Yanık'ın açıklamaları ise bu konuda önemli bilgi kaynağı oldu. Daha önce Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da müjdelediği yardımlara ilişkin merak edilenler gözler önüne serilecek.

Ödemeler 12 Ay Devam Edecek!

Devletten Aile Destek Programı kapsamında yardım almanız durumunda 12 ay boyunca aylık 600 TL'ye ve yıllık ise 7200 TL'ye kadar ödeme alabileceksiniz. Tüm bu detaylarla birlikte farklı gelişmelerin yaşanması durumunda sizlere bilgi vereceğiz.

Derya Yanık'tan Açıklama Geldi!

Bakan Yanık, ifadesinde "Temmuz'da başvuru yapan vatandaşlarımız Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları'nca hak sahipliklerinin onaylanması halinde, bu onayı takip eden ilk ödemede başvurdukları ay dahil olmak üzere destek ödemesi alacaklardır. Ödemeler bu cuma başlıyor. Haydi e-Devlet'e" sözlerine yer verdi. Dolayısıyla başvuru yapmak isteyenlerin yeni durağı e-Devlet olacak.