Ramazan Pidelerinin Fiyatları Açıklandı! Pideler Bu Ücretle Satılacak..

Ramazan Pidelerinin Fiyatları Açıklandı! Pideler Bu Ücretle Satılacak..

Ramazan ayına sayılı günler kala, Ramazan ayının beklenen lezzetlerinden pidenin fiyatlarının ne kadar olacağı açıklandı. Ramazan ayında pideler bu ücretlerle satılacak.

Ramazan ayına sayılı günler kala, bu ayın beğeniyle tüketilen lezzetlerinden biri olan Ramazan pidelerinin fiyatları açıklanmaya başladı. Ramazan pidelerinin fiyatlarının o illerimizde ne kadar olacağı paylaşıldı.

ANKARA'DA PİDE 20 liraya alınabilecek...

Ankara’da fırın sahibi Muhittin Koca tarafından gelen açıklamalarda; Ramazan’da pide satışlarının oranının Ramazan ayı içerisinde değişkenlik gösterdiğini söyledi. Pide fiyatlarıyla ilgili fırın sahibi Koca, “Fiyatlarımız bu sene belirlendi. 300 gram pidemiz şu anda on lira. 500 gram pidemiz de 20 TL olarak yumurtalı ve susamlı ek ilave fiyatlarını belli ettik. Geçen sene normalde 5 liraydı ama bu seneki tabii maliyetler un fiyatları, işçi fiyatları, doğal gaz, enerji. Bütün bu bunları üstüne koyarsanız, bu seneki fiyatlar normal diye düşünüyorum. Maliyetimiz bizi kurtarıyor yani. Ben de şahsımın adına 7,5 TL olmasını öneririm. Bana göre öyle, daha uygun geliyor yani. Vatandaş için de daha iyi olur. Vatandaşın alım gücü tabii ki çok değil. Şartlar malum. Herkes için de şartlar ağır” diye konuştu.

"ORTALAMA FİYATLAR"

Fırına ekmek almak için gelen vatandaşlar pide fiyatının uygun ve normal olduğunu ifade ederek, “Yani şu ortamda normal bir fiyat aralığında gözüküyor, ekonomiye göre. Yumurtalısı yirmi lira. Ülkemizdeki hayat şartları, getirdiği şeyler ve fiyat artışları dahilinde bu fiyata normal. Burası da zaten belirli bir bölgede isim yapmış bir imalathane, ekmek bazında. Fiyatlar normal, biz beğeniyoruz yani. Fiyatlar da anormal değil yani, ortalama fiyatlar, gayet memnunuz. Ürünün kalitesi kullandığı ürün de çok önemli. Yani un da çok önemli. Bu kaliteyi de birleştirince bu fiyat gayet normal.” açıklamalarında bulundu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.