Ankara Valiliği Uyardı! Sel ve Taşkın Riskine Karşı Dikkat!

Ankara Valiliği Uyardı! Sel ve Taşkın Riskine Karşı Dikkat!

Geçtiğimiz cumartesi günü başlayan yağışlar yurdun dört bir yanında etkili oldu. Ayrıca başkenti Ankara'da başlayan yağışlar sokakları adeta sele çevirdi. Ankara Valiliği ise uyarılarını sürdürdü. işte haberin tüm detayları...

Yağışlar yurdun dört bir yanında etkili olmaya devam ediyor. Alınan bilgiye göre yağışlar ile birlikte sıcaklık değerleri de düşüyor. Ankara valiliği yağışlı havalara karşı vatandaşları uyardı. Meteoroloji genel müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre ise bu hafta yağışlar özellikle İç Anadolu Marmara ve Ege Bölgesi'nde etkisini arttırarak sürdürecek. Yağışlar ile birlikte sel ve taşkın riskine karşı Meteoroloji Genel Müdürlüğü dışında Ankara valiliği de vatandaşları uyardı.

Alınan bilgiye göre Ankara'da 4 kişinin öldüğü sel baskınlarına neden olan sağanak yağışın ardından sıcaklık değerleri yükseldi fakat yağışların bir hafta daha süreceği ortaya çıktı. Özellikle Kuzey kesimi etkileyecek olan yağışların olası sel ve taşkın riskine karşı vatandaşların da dikkatli olması gerektiğini söyleyen Ankara valiliği yağış esnasında cam ve pencere açılmaması gerektiği konusunda da uyarılarda bulundu. Nallıhan, Sincan, Etimesgut ilçelerinde sağanak yağış sonucu caddelerde meydana gelen yağışların ardından sel oluştu. Bundan dolayı Meteoroloji Genel Müdürlüğü vatandaşları dikkatli olmaları konusunda uyardı.