Çin, Uzay Yarışında Büyük Başarı Yakaladı! ChinaSat-9B Uydusu Uzaya Gönderildi

Çin, Uzay Yarışında Büyük Başarı Yakaladı! ChinaSat-9B Uydusu Uzaya Gönderildi

Uzay yarısında birçok ülkeyi geride bırakan Çin, uzay aracını uzaya gönderdi. Alınan bilgiler neticesinde Çin, gönderdiği uzay aracının yörüngeye yerleştiğini açıkladı. Bu açıklama ile Çin, yeni uzay çalışmalarının sürdüğünü dile getirdi. İşte haberin tüm detayları...

ChinaSat-9B uydusunu Çin uzaya gönderdi. ChinaSat-9B uydusu olan Long Marc 3B roketiyle birlikte uzaya gönderildi. Alınan bilgiler neticesinde uzaya gönderilen uydunun fırlatıldıktan 1 saat sonra yörüngeye yerleştiği bilgisine ulaşıldı.

Çin, yeni uzay aracından başarılı sonuçlar elde etti

Çin, yeni uzay aracından başarılı sonuçlar elde etti. Çin son zamanlarda uzay yarışında büyük bir başarı yakaladı. Yapılan araştırmalara göre Çin, uzaya uydu göndermeye de devam devam ediyor. 

Uzay aracı hakkında resmi açıklama yapıldı

Uzay aracı hakkında resmi açıklama yapıldı. Çin haber ajansı olan Şinhua’nın açıklamalarına göre ChinaSat-9B iletişim uydusu Long March (Uzun Yürüyüş) 3B roketiyle uzaya gönderildi. Çin tarafından uzaya gönderilen uydunun ise 1 saat sonra yörüngeye ulaştığı ortaya çıktı. China Satellite Communications koordinesinde uzaya gönderilen ChinaSat-9B, ZhongXing-9B adıyla da anılıyor. Bunun dışında yapılan araştırmalara göre ZhongXing-9B, yörüngedeki ChinaSat-9A uydusunun yerini almaya hazırlanıyor.

Çin uydusunu uzaya gönderdi!

Çin uydusunu uzaya gönderdi! Çin tarafından özel olarak tasarlanan uzay aracı uzayda yerini aldı. Bunun dışında özel olarak tasarlanmış bir 54MHz bant genişliğine sahip olan yayın iletim hizmeti de gündeme geldi. Bunun haricinde alınan bilgiler neticesinde uzaya gönderilen ChinaSat-9B uydusunun yörüngeye yerleştiği de açıklandı. Bu açıklamanın ardından Çin'in yeni uzay aracı merak söz konusu oldu. Ayrıca alınan bilgiler neticesinde Çin'in yeni çalışmalara başladığı ortaya çıktı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.