En Ucuz İnternet Kullanan Ülkeler Açıklandı! Bakın Türkiye Kaçıncı Sırada!

En Ucuz İnternet Kullanan Ülkeler Açıklandı! Bakın Türkiye Kaçıncı Sırada!

İnternet, birçok faydası nedeniyle şüphesiz dünya üzerinde yaşamsal öneme sahip teknolojilerden biri… Her bir ülkenin interneti kullanma maliyeti de farklılık gösteriyor. Cable.co.uk sitesinin araştırması neticesinde en ucuz interneti hangi ülkelerin kullandığı sayısal verilerle ortaya konuldu. En ucuz internet kullanan ülkeler sıralamasında Türkiye kaçıncı sırada yer aldı?

İnternet, birçok faydası nedeniyle şüphesiz dünya üzerinde yaşamsal öneme sahip teknolojilerden biri… Her bir ülkenin mobil internet kullanma maliyeti de farklılık gösteriyor. Cable.co.uk sitesinin araştırması neticesinde en ucuz interneti hangi ülkelerin kullandığı sayısal verilerle ortaya konuldu. En ucuz internet kullanan ülkeler sıralamasında Türkiye kaçıncı sırada yer aldı? İşte mobil internet maliyeti en düşük olan ülkeler...

Son zamanlarda pandemi dönemi geçirmiş olan dünyada internet kullanımı gittikçe artmış durumda. Uzaktan çalışmalar artık hayatımızın bir parçası olmuş durumda. Cep telefonu veya bilgisayar üzerinden bilgiye ulaşmak ve iş yapmak çok kolay. Peki telefon üzerinde internet kullanımına ne kadar para harcıyoruz?

Türkiye En Ucuz İnternet Kullanımında 18’inci Sırada!

Küresel olarak mobil cihazlardaki internete hangi ülkenin ne kadar ödediği belli oldu. Sonuçlar neticesinde 233 ülke 1 GB’lık mobil veri başına maliyet sıralamasında karşı karşıya geliyor. Buna göre İsrail, 1 GB başına ödenen 0.04 dolar ile en ucuz internet kullanan ülke oldu. İsrail’i İtalya 0.12 dolar ile izledi. San Marino ise 0.14 dolarlık GB başına ücret ile üçüncü oldu. Bu sıralamayı Fiji Adaları, Hindistan, Kırgızistan, Fransa, Moldova, Uruguay ve Nepal izledi ve ilk 10 ülke bu şekilde sıralandı.

Rapora göre Türkiye ilk 20’ye girdi. Türkiye’de 1 GB başına internete ödenen ücret 0.39 dolar. Bu da yaklaşık olarak bugünkü döviz kuru ile 6.96 lira. Türkiye 18. sırada yer buldu. ABD ise 1 GB başına 5.62 dolarlık mobil internet maliyeti ile 202. Sırada yer aldı. Güney Koreliler ise 1 GB için 12.55 dolar ödüyor ve 224. sırada yer aldı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.