Youtube'dan Tarihi Abone Kararı! Youtube 1000 Abone Şartını Değiştirdi

Youtube'dan Tarihi Abone Kararı! Youtube 1000 Abone Şartını Değiştirdi

Youtube bu sefer sevindirici bir haber ile karşımıza çıktı. Abone konusunda oldukça katı kurallara sahip olan şirket, para kazanma ve topluluk gönderileri için 1000 abone kuralını koymuştu. Ancak bir değişiklik kararı alarak abone sayısını düşürmeye karar verdi. Peki Topluluk paylaşımı için ne kadar abone yeterli olacak?

Youtube, aldığı bir karar ile içerik oluşturucularını çok sevindirdi. Kanal sahipleri, 1000 aboneye ulaşmadan topluluk gönderisi paylaşamıyorlardı. Bu durum hem onları hem de takipçilerini rahatsız etmekteydi. Para kazanmak için dahi biraz uğraştırıcı şartlar sunan şirket, topluluk gönderilerinde neden böyle yapıyordu bilinmiyor. Ancak alınan bir karar ile şartlar yeniden gözden geçirildi.

Topluluk Abone Şartı 500'e İndi!

Topluluk'ta paylaşım yapabilmenin şartı en az 500 aboneye sahip olmak olarak güncellendi. Bundan sonra 1000 abone altı olanların yeni hedefi, en kısa sürede 500 aboneye ulaşmak olacak. Hal böyle olunca kanal sahipleri büyük bir sevinç yaşadı.

12 Ekim'den Sonra Geçerli Olacak

Şirketin aldığı kararın 12 Ekim'den sonra geçerli olacağı belirtildi. Sorgusuz sualsiz bu tarihten sonra yapacağınız paylaşımları Topluluk kısmında da yayınlayabileceksiniz. Youtube'un son yıllarda ağırlık verdiği bu platform, insanların sosyalleşmesi ve belirli tartışma konularını değerlendirmesi için oldukça güzel bir alan. Yalnızca video çekip yayınlama platformu olmadığını göstermiş oluyor. Şirketin bu alana yönelik daha çok yatırım yapacağı biliniyor. Abone sınırını indirmesindeki bir diğer etken ise etkileşimi artırmak olduğu düşünüldü.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.