Balkan Ninnisi Makedonya’da da Büyük İlgi Gördü! Balkan Ninnisi İlk Bölümü Herkesin Kalbine Dokundu!

Balkan Ninnisi Makedonya’da da Büyük İlgi Gördü! Balkan Ninnisi İlk Bölümü Herkesin Kalbine Dokundu!

Dün akşam TRT1 ekranlarına gelen Balkan Ninnisi dizisi Türkiye’de ilgi gördüğü kadar Makedonya’da da yoğun ilgi gördü. Balkan Ninnisi ilk bölümü hikayesiyle Üsküp seyircileri başta olmak üzere birçok izleyicinin kalbine dokunmayı başardı.

Dün akşam TRT1 ekranlarına gelen yeni dizi Balkan Ninnisi dizisi Türkiye’de ilgi gördüğü kadar Makedonya’da da yoğun ilgi gördü. Balkan Ninnisi ilk bölümü hikayesiyle Üsküp seyircileri başta olmak üzere birçok izleyicinin kalbine dokunmayı başardı.

Balkan Ninnisi 1. Bölümü Balkanların çok dilli, çok kültürlü ve çok etnik yapısını ekranlara getirdi ve dizi yeni olmasına rağmen yoğun bir merakla izlenen yapımlardan oldu. Türkiye ve Kuzey Makedonya’da merak uyandıran Balkan Ninnisi 2. bölüm fragmanından da kesitler yayınladı.

Etkileyici ve renkli bir senaryoya sahip olan Balkan Ninnisi dizisinin yönetmenliğini Doğan Ümit Karaca ile Volkan Kapkın yapıyor. Üsküp’te çekim çalışmaları yürütülen Balkan Ninnisi müziğini ise Alper Atakan yapıyor. Salı günlerinin başarılı yapımı Balkan Ninnisi dizisi sosyal medyada fazlaca yorum aldı. İki kültürü birleştiren Türk ve Makedon ailelerini ön plana çıkaran Balkan Ninnisi ilk bölümünde neler yaşandı?

Balkan Ninnisi İlk Bölümünde Neler Yaşandı?

Üsküp’te Vardar Nehri’nin bir tarafında Türkler ile Arnavutlar diğer tarafında ise Makedonlar yaşamaktadır. Bu iki tarafı da birleştiren bir taş köprü bulunmaktadır ve burada Taş Köprü’den adını alan köfteci dükkânı yer almaktadır. Bu dükkânın sahibi ise Köfteci Süleyman’dır. Süleyman ve ailesi İstanbul’dan Üsküp’e dönmüşlerdir. Süleyman’ın oğlu Ertan ise üniversiteyi bitirmiştir ancak Ertan’ın mimar olmasını bekleyen ailesi bir şok yaşayacaktır. Ertan, Radyo, Sinema ve Televizyon okuduğunu ailesine itiraf eder.

Diğer yandan Viyana’da Siyaset Bilimi bölümü okuyan ve bunu annesi Elena’nın baskısıyla yapan Jovanka bulunmaktadır. O da Ertan gibi Üsküp’e dönüş yapmıştır. Kendi ayakları üzerinde durmanın mücadelesine başlayan Ertan ile Jovanka’nın aşk hayatı başlayacaktır. Fakat farklı kültürlerden olan aileler bu duruma pek sıcak bakmayacaktır. Aslında bu düşmanlık bir milliyet meselesi değil maziden gelen bir yaranın tepkisidir. Jovanka ile Ertan ise bu çalkantılı hayatta aşk mücadelesini sürdüreceklerdir.

Balkan Ninnisi 2. bölümü 28 Haziran’da saat 20.00’de TRT1’de...

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.