Açık Lise Sınavlarında Son Dakika Online Olabilir! Öğrencilerin Gözü Bu Haberde...

Açık Lise Sınavlarında Son Dakika Online Olabilir! Öğrencilerin Gözü Bu Haberde...

Açık Lise sınavlarının ne zaman olacağı kesinleşse de, sınavın nasıl gerçekleşeceği hala açıklanmadı. Çok sayıda Açık Lise öğrencisi sınavın nasıl olacağını büyük bir merak ve heyecan içinde beklerken, online sınav belirtileri görülmeye başlandı.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından her yıl birkaç kez düzenlenen Açık Lise sınavlarının bu yıl ikincisinin mart ayında gerçekleşmesi bekleniyor. Sınavların ne zaman olacağı konusu da Bakanlık tarafından kararlaştırıldı ve öğrencilerle resmi web sitesi üzerinden paylaşıldı. Ama öğrencilerin merakla beklediği bir soru daha cevap bulmadı. Sınavların nasıl ve hangi ortamda olacağı.

Açık Lise sınavları için kayıt yenileme tarihleri devam ediyor!

Açık Lise sınavlarında kayıt yenileme işlemleri geçtiğimiz haftalardan itibaren başlamış olup, 28 Ocak tarihinde son bulacaktır. Bu tarihlere kadar öğrenciler sınav ücretlerini Halkbank, Ziraat Bankası ve Vakıfbank'a yatırabileceklerdir. Bu tarihlerden sonra kayıt yenileme işlemleri kesinlikle kapanacak olup, yeniden açılma ihtimalinin de çok az olduğunu dikkate alarak acele ediniz.

Açık Lise sınavları online olabilir! E- Sınav merkezleri yetişmeyebilir..

Açık Lise sınavlarıyla ilgili gelen resmi açıklamalarda sınavın E- Sınav merkezlerinde olacağı ve öğrencilerin gözetmenler eşliğinde sınava girecekleri belirtilse de, bu durum hala kesinleşmiş değil. Yani hala kesinlik bildiren bir açıklama gelmediğine göre sınavın bu kez son olmak üzere bir kez daha online bir şekilde olma ihtimali bulunuyor. Sınavın online olma ihtimali olsa da, sizler derslerinize çalışmayı ihmal etmeyin.

Ders seçme işlemleri ne zaman açılacak ?

Ders seçme işlemlerinin en geç gelecek hafta açıklanması bekleniyor. Açık Lise yetkilileri tarafından yine de net bir bilgilendirme bulunmuyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.