Ankara Toplu Taşıma Saatleri Değişti! Ankara EGO Saatleri Değişti

Ankara Toplu Taşıma Saatleri Değişti! Ankara EGO Saatleri Değişti

EGO Müdürlüğü, okulların açılmasıyla birlikte toplu taşıma saatlerinde yeni bir kış düzenlemesi yapacak. Ankara'da otobüs ve metro seferleri, artan yolcu yoğunluğunu karşılamak amacıyla güncellenecek..

Yaz mevsiminin sona ermesiyle birlikte okulların açılması, Ankara'da toplu taşıma araçlarının kullanımının artmasına neden oluyor. EGO Müdürlüğü, bu yoğunluğu karşılamak ve daha etkili bir hizmet sunmak amacıyla yeni bir kış düzenlemesi hazırlıklarına başlıyor.

EGO Müdürlüğü'nün kendi internet sitesinde yayınladığı açıklamaya göre, "Kış Bakım Programı" adı altında bir düzenleme yapılacak. Bu düzenleme, 2023-2024 eğitim-öğretim yılına yönelik olarak planlandı. İşte, yeni düzenleme ile ilgili detaylar:

  • 11 Eylül 2023 Pazartesi gününden itibaren okulların açılmasıyla birlikte EGO Müdürlüğü, kış hizmet programını uygulamaya koyacak.

  • Toplu taşıma araçları, yolcu sayısı ve çalışma saatlerinin arttığı bu dönemde daha sık seferler düzenleyerek ihtiyaca cevap verecek.

  • Otobüsler, metropol bölgesinde 390 farklı güzergahta toplamda 1.429 araçla 9.110 sefer gerçekleştirecek.

  • Raylı sistemlerde (Metro ve Ankaray), hafta içi sabah ve akşam saatlerinde trenler arasındaki ortalama aralık 4,5 dakika olacak. Ara saatlerde ise bu süre ortalama 9 dakikaya çıkacak.

EGO Müdürlüğü, bu düzenlemelerin yanı sıra anlık taleplere göre ek otobüs ve tren seferlerinin sağlanacağını ve saha müfettişleri, otobüs filo takip ve raylı sistem kontrol merkezleri tarafından anlık olarak takip edileceğini belirtti.

Ayrıca, toplu taşıma hizmetlerinin güncel kalkış saatleri ve güzergah bilgilerine EGO CEP'TE mobil uygulaması ve resmi web sitesi üzerinden ulaşılabileceği vurgulandı.

EGO Müdürlüğü, öğretmenlere, öğrencilere ve velilere sağlıklı ve başarılı bir eğitim öğretim yılı diledi. Ankara'da toplu taşıma kullanıcıları, bu yeni düzenlemelerle daha etkin ve verimli bir hizmet almayı bekliyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.