Devlet Destekli Faizsiz 500.000 TL Evlilik Kredisi: Başvuru Şartları ve Detaylar!

Devlet Destekli Faizsiz 500.000 TL Evlilik Kredisi: Başvuru Şartları ve Detaylar!

Devlet destekli evlilik kredisi, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından sunulan bir fırsat. 48 aya varan ödeme seçeneği ve aylık 3,125 TL taksit imkanı ile 150,000 TL'ye kadar destek sağlanıyor. Evlenecek çiftlere, faizsiz ve 2 yıl geri ödemesiz kredi ile ekonomik rahatlık sunuluyor. Başvuru süreci hızla yaklaşıyor, detaylar için bekleniyor!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, devlet destekli kredinin detaylarını vatandaşlara duyurdu. Bu devlet destekli kredi, 48 aya kadar ödeme imkanı sunuyor ve aylık ödemeleri 3 bin 125 TL olarak belirlenmiş durumda. Ancak, bu krediye başvuruda bulunmak için belirli şartlar bulunmaktadır. Devlet destekli kredi ne kadar verilecek? Kimler bu krediden yararlanabilecek? Kredi şartları neler? İşte tüm detaylar...

aciklama-yeni-geldi-devletten-herkese-600-tl-yardim-parasi.jpg

Devlet Destekli Kredi Miktarı ve Detayları

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, devlet destekli kredi miktarını ve detaylarını açıkladı. Vatandaşlara 48 ay taksitle ödenecek kredi miktarı 150 bin TL'ye kadar çıkabilmektedir. Geri ödeme süresi 48 ay olduğunda, aylık ödeme miktarı 3 bin 125 TL olarak belirlenmiştir. Bu devlet destekli kredinin fonu, Aile ve Gençlik Bankası tarafından sağlanacaktır. Evlilik kredisi ne zaman yatacak? Başvuru nasıl yapılacak? Kredi şartları neler?

Evlilik Kredisi Başvurusu ve Detayları

Evlilik kredisi desteği, yeni yıl ile birlikte başlaması bekleniyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, evlilik kredisine dair son gelişmeleri açıkladı. 150 bin TL evlilik kredisi, 2 yıl geri ödemesiz olarak vatandaşlara sunulacak ve ayrıca faiz uygulanmayacaktır. Bu faizsiz kredi desteği, evlenecek çiftlere ekonomik anlamda önemli bir destek sağlayacaktır.

Aile ve Gençlik Bankası tarafından sağlanacak olan faizsiz kredi desteği, evlenecek çiftlerin maddi ihtiyaçlarını karşılamak adına son aşamaya gelmiştir. Bakan Göktaş, başvuru sürecinin kısa bir zaman içinde başlaması için yapılan çalışmalara dair açıklamalarda bulundu.

2023/09/12/para9.jpg

Evlilik Kredisi Başvuru Tarihi

Evlilik kredisi başvuru tarihine dair açıklamalarda bulunan Aile Bakanı Göktaş, “Hazırlanan programın onaylanmasının ardından evlenmek için bekleyen çiftlere 2 yıl geri ödemesiz ve 48 ay taksitle yani 72 aylık bir süreç için 150 bin TL destek ödemesi yapılacak. Ülkemizdeki yer altı zenginliklerinden sağlanacak fonla yapılacak ödemeler için Hazine ve Maliye Bakanlığı yönetmelikleri hazırlıyor. Son aşamaya gelinen fonla birlikte öncelikle deprem bölgesindeki çiftlerimize yardımcı olmayı amaçlıyoruz. Ülkemizdeki tüm gençler için bu desteği yaygınlaştıracağız.” ifadelerine yer verdi.

Evlilik Kredisi Şartları

Evlilik kredisi şartlarına değinen Bakan Göktaş, “18 ve 27 yaş arasındaki gençlerimiz için düşündüğümüz evlilik kredisinden kimlerin faydalanacağına dair detaylar Meclis’te ele alınacak. Yaş kriterinin yanı sıra gelir kriteri de bulunacak. Bir suça karışmamış olan gençlerimize ve deprem bölgesinde yaşayan çiftlerimize sağlayacağız. Şartları uyan tüm vatandaşlar evlilik kredisinden yararlanabilecek.” dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.