Dikkat! Çok Şiddetli Yağış Geliyor! Meteoroloji Genel Müdürlüğü Uyardı!

Dikkat! Çok Şiddetli Yağış Geliyor! Meteoroloji Genel Müdürlüğü Uyardı!

Meteoroloji genel müdürlüğü yağışlı havalara karşı vatandaşları uyardı. Alınan bilgiye göre o ilerde yaşayanlar yağışlı havalara maruz kalacak. İşte haberin tüm detayları...

Meteoroloji genel müdürlüğü hava durumu hakkında bilgi verdi. Alınan bilgiye göre bazı bölgelerde Yağışlı havalar tekrar kendini gösterdi. Yağışlı havalar birçok ilde etkili olacak. Ankara, Çankırı ve Van çevreleri ile Giresun, Trabzon'un doğusu, Rize, Artvin ve Ardahan çevreleri meteoroloji genel müdürlüğü uyarılarda bulundu. Bu illerde yaşayan vatandaşların dikkatli olması yönünde açıklamalar da bulundu.

Bunun ile birlikte yağışlı havalar yurdun dört bir yanında etkili olacak. Yaz aylarına giriş yapılması ile birlikte yağışlı havalar da etkisini gösteriyor. Alınan bilgiye göre özellikle iç Anadolu Ege ve Marmara kıyılarında yağışlı havaların tekrardan tesir edeceği yönünde açıklamalar yapıldı. Doğu Akdeniz, İç Anadolu'nun doğusu, Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzey ve batısı ile Ankara, Çankırı ve Van çevrelerinin yerel olmak gök gürültülü sağanak yağış ile karşı karşıya kalacak. Meteoroloji genel müdürlüğü ise yağışların genellikle öğle saatlerinden sonra etkisini göstereceğini söylüyor. Ayrıca Giresun, Trabzon'un doğusu, Rize, Artvin ve Ardahan çevrelerinde yağışların daha şiddeti olması da bekleniyor. Alınan bilgiye göre sıcaklık değerleri ise batı kesimlerde 2 ila 5 derece arasında bir artış yaşayacak.