Erken Emeklilik Fırsatlarını Paylaşıldı! Sizde Çabucak Emekli Olabilirsiniz..

Erken Emeklilik Fırsatlarını Paylaşıldı! Sizde Çabucak Emekli Olabilirsiniz..

Birçok vatandaşımızın hayali herkesin bildiği gibi erkenden emekli olmaktır. Birçok kişi bazı şartları tamamlamasına rağmen hala birkaç eksiklikten dolayı emekli olamıyor. Ama son yaşanan gelişmelerle beraber artık emekli olmak sanıldığından daha kolay.

Erken emeklilik birçok kişi için hayal olsa da, bazı şartları karşılayan vatandaşlarımız emekli olmaya diğerlerine göre  çok daha yakın. Bunların başında da ağır işlerde çalışan işçiler geliyor. Ağır işlerde çalışan vatandaşlarımızın için erken emeklilik yolları neredeyse sonuna kadar açılıyor.

Erken emeklilik fırsatları sonunda açıklandı!

50 yaşından daha genç emekli olmak isteyen birçok kişi ‘’50 yaşından önce emekli olma’’ şeklinde onlarca yazı okuyor. Erken emekli olmak isteyen vatandaşlarımız için bazı şartlar bulunuyor. Bunlardan en gereklisi ise Fiili hizmet süre zammı, uygulanışı sebebiyle 360 günlük normal çalışma süresinin üzerinde çalışıldığı normal işlere göre daha riskli sektörler ve kanunun ilgili sektöre tanımladığı artı süreyle birlikte belirlenen ve bu alanlarda çalışanlara fazladan hizmet süresi ekleniyor ve bu kişiler için daha erken emekli olmanın yolları açılıyor.

Herkes bu fırsattan yararlanamıyor...

Yukarıda da belirttiğimiz gibi bu fırsattan sadece normal işlere göre daha riskli işlerde çalışan vatandaşlar yararlanabiliyor. Eğer bu gibi işlerde çalışmıyorsanız sizlerde bu fırsattan yararlanamazsınız.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.