İş Kazası Geçiren Vatandaşlar Dikkat! Maaşınızı Çok Kolay Alacaksınız..

İş Kazası Geçiren Vatandaşlar Dikkat! Maaşınızı Çok Kolay Alacaksınız..

Sigortalı olup da iş kazası geçiren vatandaşlarımızın maddi olarak zorluk yaşamaması için kendilerine maaş bağlanabilir. Ama bu maaşın bağlanabilmesi için belirli şartlar bulunuyor. İşte iş kazası maaşını almanın yolları...

Ülkemizde çalışan vatandaşlarımızın büyük bölümü sigortalı hatta ülkemizde çalışan vatandaşlarımızın sigortalı olması zorunlu. Sigorta deyince herkesin aklına ilk başta emeklilik gelse de, sigortanın çok farklı detayları bulunuyor. Bunların başında da iş kazası geçiren çalışanlarımıza sağladığı kolaylık geliyor.

İş kazası geçiren vatandaşlar nasıl maaş alabilir ?

İş kazası geçirdikten sonra maaşa bağlanmak için en kritik şart sigortalı olmaktır. Sonrasında ise SGK tarafına iş kazasının raporu bildirilmektedir. Sigortalı kişide ki iş göremez oranının en az %10 ve daha fazla olması gerekir. İş göremezlik oranı bu rakamdan azsa kişi herhangi bir hak talep edemez.

İş kazası geçirenler ne kadar maaş alır ?

İş kazası geçiren vatandaşlarımızın ne kadar maaş alacakları son 3 aylık sigorta primine bakılarak öğrenilir. Sigortalıya son 3 aylık kazancının %70'İ oranında bir aylık bağlanabilir. Çeşitli durumlara göre bağlanacak aylıkta ki tutarlar değişebilir. Bunu kesin olarak hesaplayacak kurum SGK'dır. En detaylı bilgiyi oradan elde edebilirsiniz.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.