Lise Öğrencilerine Büyük Müjde! Ek Sınavla Kimse Sınıfta Kalmayacak..

Lise Öğrencilerine Büyük Müjde! Ek Sınavla Kimse Sınıfta Kalmayacak..

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından lise öğrencilerini çok yakından ilgilendiren yeni bir müjde geldi. Gelen açıklamalara göre tüm lise öğrencilerine ek sınav hakkı tanınacak ve bu şekilde kimse sınıfta kalmayacak. İşte tüm detaylar...

İçerisinde bulunduğumuzu Koronavirüs pandemisi sebebiyle okullar geçtiğimiz yıllarda çok uzun bir zaman kapalı kalmıştı. Okulların kapalı kalması öğrencileri çok olumsuz etkiledi. Birçok kişi yeteri kadar eğitim alamadığı için birçok derse başarısız oldu ve sınavlarda da çok kötü notlar alarak başarılı olamadı. Sınavlarda başarısızlık oranı artınca birçok kişinin sınıfta kalma tehlikesi yaşayacağı ortaya çıktı.

Milli Eğitim Bakanlığı'ndan yeni müjde! 

Milli Eğitim Bakanlığı'ndan gelen yeni müjdeye göre öğrencilere Kasım ayında bir ek sınav fırsatı daha tanınacak. Geçtiğimiz yıllarda sınavlarını geçemeyen 10, 11 ve 12. sınıf öğrenciler bu sınavlar sayesinde sorumlu oldukları sınavları geçecek ve bu sayede sınıfta kalma problemi de ortadan kalkmış olacak.

Sınıfta kalma riski ortadan kalkıyor!

Öğrencilere verilen bu ek sınav fırsatı sayesinde sınıfta kalma oranları da büyük oranda azalacak. Tabi öğrencilerin sınıfta kalma riskini ortadan kaldırmaları için kendilerine verilen bu şansı iyi değerlendirmeleri gerekiyor. Öğrenciler bu ek sınavda da başarılı olamazsa sınıfta kalma riskleri hala devam edebilir. O yüzden öğrencilerde yine büyük bir sorumluluk bulunuyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.