Mutfak Tüpü Fiyatlarında Aygaz, Bizimgaz ve İpragaz'a Sessiz Sedasız Rekor Zam! 22 Ocak 2024 Güncel Mutfak Tüpü Fiyatları

Mutfak Tüpü Fiyatlarında Aygaz, Bizimgaz ve İpragaz'a Sessiz Sedasız Rekor Zam! 22 Ocak 2024 Güncel Mutfak Tüpü Fiyatları

Şanlıurfa'da mutfak tüpü fiyatlarındaki bu artışlar, vatandaşları ekonomik anlamda olumsuz etkiliyor. Yakından takip edilen bu gelişmeler, mutfak tüpü kullanıcılarının bütçelerini daha da zorlamaya devam ediyor. Gelecekteki gelişmeleri takip etmeye devam edeceğiz.

Şanlıurfa'da yeni yıla girilmesiyle birlikte mutfak tüpü fiyatlarındaki artışlar gündemde. Doğal gaz kullanıcıları her ay 25 metreküp doğal gazı ücretsiz kullanırken, doğal gazı olmayan dar gelirli vatandaşlar mutfak tüpüne yönelmek zorunda kalıyor. Ancak, bu vatandaşları zor durumda bırakan bir gelişme yaşandı.

tuppp.jpg

Mutfak Tüpü Fiyatlarına Bir Yenisi Eklendi

Şanlıurfa'da geçtiğimiz yılın son ayında 568 TL'den satılan mutfak tüpü, yeni yılın ilk günlerinde 588 TL'ye yükseldi. Birkaç gün sonra ise bu fiyat 623 TL'ye çıktı. Ve maalesef, bu ay içerisinde mutfak tüpü kullanmak zorunda olan vatandaşları bir kez daha üzen bir gelişme yaşandı. Yeni zamlarla birlikte, Şanlıurfa'da mutfak tüpü fiyatlarına 19 TL, piknik tüpü fiyatlarına ise 4 TL zam yapıldı.

Fiyatlar Nereye Gidiyor?

Son zam ile birlikte Şanlıurfa'da mutfak tüpü fiyatı 642 TL'ye yükselirken, piknik tüpünün fiyatı da 122 TL oldu. Bu, geçen senenin başında 328 TL'den satılan 12 kilogramlık mutfak tüpü için 2023 yılında yapılan 12 zam ve 1 indirimden sonra yaşanan bir gelişme. Ayrıca, 24 kiloluk ticari tüpün yeni fiyatının bin 274 TL olduğunu belirtmek gerek.

tupp.jpg

Toplamda 12 Zam ve 1 İndirim

Geçen senenin başından bu yana 12 kez zam yapılan 12 kilogramlık mutfak tüpü, bir kez indirime gidilmesine rağmen, son durum itibariyle yüksek fiyatlarla karşı karşıya. Ticari tüpler de bu zam dalgasından etkilenerek bin 274 TL'lik yeni fiyatlarıyla kullanıcılara sunuluyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.