Süleymancılar Yurdunda Öğrencilere Dayak ve İşkençe Öğrenciler Kurtarın Bizi diye Yardım İstedi!

Süleymancılar Yurdunda Öğrencilere Dayak ve İşkençe Öğrenciler Kurtarın Bizi diye Yardım İstedi!

Tarikat yurdundaki baskılar sonrasında intihar eden Enes Kara'dan sonra farklı bir öğrencinin ifadesi daha ortaya çıktı. Süleymancılar yurdunda kaldığını ifade eden F.E., öğrencilerin canına kıymak istediğini aktardı. Tarikat ve cemaat yurtlarında öğrencilere psikolojik baskı mı yapılıyor?

Enes Kara'nın kalmış olduğu cemaat yurdundaki baskılara dayanamayıp intihar etmesinin hemen ardından çeşitli gelişmeler yaşanıyor. F.E. isimli bir öğrencinin de benzer sorunlarla karşılaştığı görüldü. Dayak yediği ve şiddet görmesinden ötürü zor zamanlar geçirdiği de ifade edildi. Kendisine sunulan programa düzenli olarak uymak zorunda kalan öğrenciler, tarikat yurtlarında işkenceye mi maruz kalıyor? Süleymancılara ait bir yurtta iki yıldır kalmakta olan F.E.'nin sözleri gündeme geldi.

İntihar Etmek İsteyenler Var

F.E.'nin ifadesine göre tarikat yurtlarında görülen şiddet ve baskıdan ötürü canına kıymak isteyen kişiler bulunuyor. Öğrencilerin psikolojik olarak bunalımda olduğu ve bu nedenle sıkıntılar yaşadığı ifade edildi. Enes Kara olayından sonra pek çok gazeteci bu olayın peşine düştü. Tarikat yurtlarının göründüğünden daha tehlikeli ve psikoloji bozan bir yapıda olup olmadığı araştırılıyor.

Öğrenciler Zorlanıyor mu?

Öğrenciler hem ibadet hem de çeşitli tarikat programlarına katılma konusunda zorlanıyor mu? Bu durum karşısında psikolojik baskının uygulandığı iddia edildi. Baskıdan bıkan ve başka çaresi kalmayan öğrenciler ise yurtlarda kalmaya devam ediyor. Kimileri ise canına kıymak istediğini dahi ifade edebilmekte.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.