Tarım Bakanlığından Çiftçilere Şubat Ayı Müjdesi! 4350 TL Destek Ödemesi

Tarım Bakanlığından Çiftçilere Şubat Ayı Müjdesi! 4350 TL Destek Ödemesi

Tarım ve Orman Bakanlığı'nın yenilikçi ıslah projeleri, Türk çiftçilerine sürdürülebilir tarım ve ekonomik katkı sağlamayı amaçlıyor. Destekleme ödemeleri, çiftçilerin maddi güçlükleri aşmalarına yardımcı olarak tarım sektörünün gelişimine katkıda bulunuyor.

Tarım ve Orman Bakanlığı, cuma günleri gerçekleştirdiği tarımsal destek ödemeleriyle çiftçilere maddi katkı sağlamaya devam ediyor. Bu destekler, Tarım ve Orman Bakanlığı'nın resmi internet sitesi ve sosyal medya hesapları üzerinden duyurularla kamuoyuna iletiliyor. Ayrıca, bakanlık, ıslah projeleri hakkında da düzenli olarak bilgilendirme yapıyor.

aciklama-yeni-geldi-devletten-herkese-600-tl-yardim-parasi.jpg

Yerli Sığır Irklarının Islah Projesi

Bakanlık, özellikle yerli sığır ırklarının geliştirilmesine yönelik ıslah projelerine odaklanıyor. Bu kapsamda, halk elinde yürütülen projelerle çiftçilere destek sağlanıyor. Yeni ıslah projesi kapsamında, büyükbaş yetiştiriciliğinde küresel ısınma ve iklim değişikliğine bağlı şartlara uyum sağlamış, hastalıklara dayanıklı yerli sığır ırkları geliştirilmesi hedefleniyor.

Destekleme Ödemeleri Detayları

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre, ıslah projelerine destek olarak 4000 TL ve 3250 TL ödemeler gerçekleştirilecek. Projeler, Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğü (TAGEM) tarafından yürütülüyor. "Hayvan Gen Kaynaklarının Korunması ve Geliştirilmesi Projesi" ile yerli genetik kaynakların sürdürülebilirliği ve bakım avantajlarına odaklanılıyor. Projeler, Diyarbakır, Batman ve Şanlıurfa'da GAK, Ankara'da ise Yerli Kara sığır ırkları için hayata geçirilecek.

2023/09/14/para12.jpg

Projeler kapsamında anaç sığır başına 4000 TL, doğum, 6 ay ve 1 yaş canlı ağırlık tartımları alınan yavrularına ise 3250 TL destekleme ödemesi yapılacak. Projeler 5 yıl boyunca devam edecek.

Tarımsal Destek Ödemeleri Ocak 2024

2024 yılının ilk tarımsal destek ödemesi, Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından yurt çapındaki çiftçilerin hesaplarına cuma günü itibariyle yatırıldı. Bu ödeme, çiftçiler arasında merakla beklenirken, bakanlık, kamuoyunu düzenli olarak bilgilendirmeye devam ediyor. Önümüzdeki süreçlerde cuma günleri ödemelerin devam etmesi bekleniyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.