Üniversiteli Öğrencilere Müjde! Burs ve Kredisi Başvuruları Başladı

Üniversiteli Öğrencilere Müjde! Burs ve Kredisi Başvuruları Başladı

Türk Eğitim Vakfı, üniversite öğrencilerine burs fırsatları sunuyor. Genel not ortalaması şartlarına uygun adaylar başvurabilir. Detaylar TEV web sitesinde!

Her yıl devlet tarafından sağlanan KYK burslarının yanı sıra, birçok vakıf da üniversite öğrencilerine burs fırsatları sunmaktadır. Bu bağlamda, Türk Eğitim Vakfı (TEV), 2023-2024 eğitim dönemi için üniversite öğrencilerine burs vereceğini duyurdu. TEV burs başvuru şartları ve detaylarına yakından bakalım.

para5.jpg

TEV Bursu Başvuru Şartları

TEV bursu için başvuruda bulunmak isteyen öğrencilerin belirli şartları karşılamaları gerekmektedir. Başvuru şartları şunlardır:

Genel Not Ortalaması

 • Orta sınıflar için genel not ortalaması en az 2,50 (veya 100 üzerinden not veren kolejler için en az 65) olmalıdır.

 • Hazırlık sınıfından birinci sınıfa geçen öğrencilerin başarılı olması gerekmektedir.

 • DGS'ye yerleştirilen öğrencilerin iki yıllık genel not ortalaması en az 2,80 (100 puan alan okullar için 70) olmalıdır.

 • Gece öğrencileri için ikinci sınıf öğrencisi olunmalı ve genel not ortalaması en az 2,80 (100 üzerinden not veren okullar için 70) olmalıdır.

Bu şartları karşılayan adaylar, Türk Eğitim Vakfı bursuna başvurabilirler.

para8.jpg

TEV Burslarından Yararlanamayacak Öğrenciler

TEV burslarına başvuru yapamayacak veya burs alamayacak öğrenci grupları şunlardır:

 • Vakıf Üniversitesi öğrencileri
 • Açık öğretim sistemi ve uzaktan eğitim öğrencileri
 • Ücretli değişim programı kapsamında eğitim alanlar (4 yıllık temel eğitimi tamamlayıp ikinci temel eğitimi almış olanlar)
 • Genel not ortalaması 2.50'nin altında olanlar veya genel not ortalaması 2.50 olsa bile birden fazla konuda başarısız olanlar
 • 25 yaş üstü kişiler
 • Hükümlüler
 • Eğitim sürecinde utanç verici davranışlarından dolayı disiplin cezası alan veya kardeşleri halihazırda TEV bursunu alan kişiler

para12.jpg

TEV Bursuna Nasıl Başvurabilirim?

TEV bursuna başvuruda bulunmak isteyen öğrenciler, Türk Eğitim Vakfı web sitesi üzerinden başvurularını gerçekleştirebilirler. Başvuru süreci hakkında daha fazla bilgi ve başvuru tarihleri için TEV web sitesini ziyaret etmekte fayda var.

TEV bursları, öğrencilere eğitimlerine destek olma amacı taşımaktadır. Başvuru yaparken şartları dikkatlice incelemek ve gerekliliklere uygun bir başvuru yapmak önemlidir. Unutmayın ki, her yıl binlerce öğrenci TEV burslarından yararlanma fırsatını elde ediyor, bu nedenle başvuru sürecini kaçırmamak için takip etmek önemlidir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.