Yeni Telefon Almak İsteyenlere Büyük KDV İndirimi! Bu Fırsat Bir Daha Zor Gelir..

Yeni Telefon Almak İsteyenlere Büyük KDV İndirimi! Bu Fırsat Bir Daha Zor Gelir..

Yeni telefon almak isteyen vatandaşlar zamlar yüzünden uzun zamandır bu kararlarını ertelemek zorunda kalmışlardı. Ama son gelen KDV indirimi ortaya büyük bir fırsat olarak sunuldu. Telefon almak isteyen vatandaşlar bu fırsatı kaçırmayın.

Günümüzde birçok farklı şey gibi telefonlarda da büyük fiyat artışları yaşanıyor. Bu yüzden vatandaşlar eski telefonlarının yerine yenisini almaya çok çekiniyor. Ama yeni telefon almak isteyenlere bir daha çok zor bulunacak bir fırsat geldi. Yeni alınan bu kararla beraber o telefonlarda çok büyük bir fiyat indirimi yaşandı.

Yenilenmiş akıllı telefonlarda çok büyük indirim!

Şimdilerde çok popüler olan yenilenmiş akıllı telefonlarda KDV oranı normalde %18 olarak geçerliydi. Şimdi ise  son alınan  karara göre, 24/12/2007 tarihli ve 2007/13033 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Mal ve Hizmetlere Uygulanacak Katma Değer Vergisi Oranlarının Tespitine İlişkin Kararın eki (I) sayılı listeye ek yapıldı.

Söz konusu listeye "Yenilenmiş Ürünlerin Satışı Hakkında Yönetmelik" kapsamında en az bir yıl öncesine ilişkin data, ses ya da kısa mesaj kullanım trafiği bulunan kullanılmış cep telefonlarının yenilenmek ve sertifikalandırılmak kaydıyla yenileme merkezleri ve yetkili satıcılar tarafından yenilenmiş ürün garantisi verilerek teslimleri (Mükelleflerin, indirimli orana tabi işlemlerine ait iade hesabına, bu kapsamda teslim ettikleri mallar nedeniyle yüklendikleri vergiler dâhil edilmez.), bilgisi eklendi.

Bu sayede yenilenmiş akıllı telefonlarda hiç küçümsenmeyecek bir indirim yaşandı.

Bu fırsatı kaçırmayın!

KDV oranı %1'e kadar inen yenilenmiş telefon alacak ve almak isteyen vatandaşlarımızın bu indirimi kaçırmamaları kendi ellerinde. KDV oranın yeniden artıp artmayacağı konusunda bir bilgi yok.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.