Zincir Marketler İçin Yeni Yasaklar Geliyor! Marketlerde Bu Ürünler Satılmayacak!

Zincir Marketler İçin Yeni Yasaklar Geliyor! Marketlerde Bu Ürünler Satılmayacak!

Zincir marketler, eskisi gibi çok çeşitli ürünler satamayacak. Esnafın korunması için alınan yeni kararda zincir marketlere bazı yasaklar getirilecek. Marketlerin açılış saati dahi değişiyor. Peki hangi ürünlerin satılması yasaklanacak? İşte alınan yeni kararlara göre marketlere getirilen kısıtlamalar...

Zincir marketler, sahip oldukları fırsatlar nedeniyle küçük esnafı gelirinden edebiliyor. Özellikle de son yıllarda iyice gelişen zincir marketlerin bakkal ve küçük esnafı zor duruma gelmesinde etkin rol oynadığı gözlendi. TBMM'den çıkan karar sonucu bazı ürünlerin zincir marketlerde satılması yasaklandı. O ürünlerin ne olduğu merak ediliyor.

Pazar Günleri Geç Açılacak!

Zincir marketlerin pazar günü saat 9 yerine 11 gibi açılması kararlaştırıldı. Her ürünü satamayacaklarından ötürü de esnafa karşı rakip olmalarının önüne geçilecek. Aksi takdirde kırtasiyeden bakkala ve daha pek çok farklı satış pazarlarında ciddi kayıplar yaşanabilir. Devlet, bunun önüne geçebilmek için çalışmalarını sürdürüyor.

Yeni Yasama Yılıyla Geçerli Olacak

Zincir marketlerle ilgili alınan kararların yeni yasama yılı sonrasında geçerli olacağı vurgulandı. Şu an için kararın uygulamaya alınmadığı belirtiliyor. Hangi ürünlerin yasaklı olacağına ilişkin detaylar da yakında paylaşılacaktır. Genel olarak kırtasiye ürünleri ve beraberinde gıda ve temizlikle ilişkisi bulunmayan bazı ürünler olması beklenmekte. Pandemi döneminde de kırtasiye ürünleri almanın yasaklandığı zamanlarda zincir marketlerde bu ürünlerin satılması tepkiye yol açmıştı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.