Sıfır Otomobil Alanların Bilmediği Haklar Ortaya Çıktı! Ekspertiz Uzmanı Açıkladı

Sıfır Otomobil Alanların Bilmediği Haklar Ortaya Çıktı! Ekspertiz Uzmanı Açıkladı

Genellikle ikinci el araçlar için kullanılan ekspertiz servisinin sıfır otomobil alıcıları için de geçerli olduğu ortaya çıktı. Ekspertiz uzmanı, sıfır araç alanlara önemli açıklamalarda bulunarak tüm bu hakların bilindiğini vurguladı.

Sıfır Otomobil Alıcılarına Önemli Uyarı!

Ekspertiz servislerinin genellikle ikinci el araçlar için tercih edildiğini düşünen sıfır otomobil alıcılarının, aslında sıfır araçlar için de bu hizmetten faydalanabileceği ortaya çıktı. Ekspertiz uzmanları, sıfır araç alacak kişilerin de her zaman bir ekspertiz merkezine giderek araçlarını kontrol ettirmesi gerektiğini belirtiyor.

Sıfır Araçlarda da Hasar Riski Var!

Sıfır araçların taşıma veya bayilere sevk edilme sürecinde hasar alabileceği ve bu durumun alıcılar tarafından bilinmediği açıklandı. Ekspertiz uzmanları, bazı bayilerin daha yüksek kar marjı elde etmek amacıyla hasarlı araçları satışa sunabileceğini ifade ediyor.

Ekspertiz Yaptırmak Değer Kaybını Önleyebilir!

Sıfır araç alacak kişilerin, araçlarını ekspertiz merkezlerine götürerek detaylı bir inceleme yaptırması öneriliyor. Bu sayede aracın potansiyel hasarları tespit edilebilir ve değer kaybı önlenebilir. İkinci el araçlara oranla sıfır araçlarda yaşanan hasarlar, değer kaybı açısından daha büyük olabilir.

Hukuki Haklarınızı Bilin!

Sıfır araç alan kişilerin, bayi ile herhangi bir sorun yaşadığı durumlarda hukuki yollara başvurabileceği hatırlatıldı. Avukatlar, tüketicinin sözleşmeden dönme, satış bedelinde indirim isteme, ücretsiz onarım isteme veya malın değiştirilmesini isteme gibi haklara sahip olduğunu belirtiyor.

Sıfır otomobil alıcılarının, ekspertiz hizmetinden faydalanarak araçlarını kontrol ettirmesi ve hukuki haklarını bilmesi büyük önem taşıyor. Bu şekilde, potansiyel sorunlar önceden tespit edilebilir ve alıcılar haklarını koruyabilirler.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.