Diş Ağrısı İçin Hangi Dua Edilir? Peygamber Efendimiz Hangi Duaları Okuyor?

Diş Ağrısı İçin Hangi Dua Edilir? Peygamber Efendimiz Hangi Duaları Okuyor?

Diş ağrısı ve diş ile ilgili pek çok sıkıntıya karşı dua okuyabilirsiniz. Bizzat Peygamber Efendimizin de (S.A.V.) de diş ağrısına karşı belli başlı dualar okuduğu belirtiliyor. Bilimsel çözümlerin yanı sıra anlık olarak okuyabileceğiniz ve ağrıya dayanmanızı sağlayabilecek dualar paylaşıldı...

Diş ağrısı, oldukça sık rastlanılan bir sorundur. Bunun çözümü elbette diş fırçalamak ve dişe zarar verecek besinlerden uzak durmakta geçiyor. Ancak zaman zaman bu sıkıntıdan kurtulamadığımızda çeşitli dualar ile ağrıyı hafifletmek de mümkün olabiliyor. Peygamber Efendimizin ( S.A.V.) okuduğu dualara değineceğiz. Böyle bir sorunla karşılaştığınızda sizler neler yapmalısınız?

Diş Ağrısına Karşı Dualar

Öncelikle sağ işaret parmağınızı dişin üzerine bastırın ve aşağıdaki duayı okuyun:

"Elif lam mim sad.Kaf ha ya ayın sad Ha mim ayın sin kaaf La ilahe illa hüve rabbül arşil aziymi.Üskün eyyühel vecu billezi in yeşe yüskinirriyha feyazlelene revakide ala zahirihi ve lehü ma sekene filleyli vennehari ve hüvessemiyul aliymü"

Dişiniz ağrıyorsa aşağıda yer alan duayı da okuyabilirsiniz:

"Ve tera’l-cibâle tehsebuhâ câmideten ve hiye temurru merra’s-sehâbi. Sun’allahillezî etgane kulle şey’in innehu habîrun bimâ tef’elûn."

Peygamber Efendimizin (S.A.V.) diş ağrısı ve çeşitli diş sıkıntılarına karşı okuduğu dualardan biri olarak ise "Eûzü bi-izzеtillahi vе kudrеtihi min şеrri mâ еcidu vе uhâziru.’ ‘Min şerri ma ecidü min vecei haza" gösterilmektedir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.