Günde Kaç Bardak Kefir İçilmesi Gerekiyor? Uzmanlar Uyardı!

Günde Kaç Bardak Kefir İçilmesi Gerekiyor? Uzmanlar Uyardı!

Sağlıklı beslenmek deyince insanların aklına ilk etapta kefir geliyor. Peki ama kefir günde kaç bardak içilmeli? İşte haberin tüm detayları...

Sağlıklı beslenmek için günde kaç bardak Kefir içmek gerekiyor? Bilindiği üzere kefirin içinde bulunan parabiyotik maddeler ile günlük vitamin ihtiyacı karşılanıyor. Fakat sağlıklı beslenmek isteyen kişiler kefirin günde kaç bardak içildiğini merak ediyor.

Uzman isimler kefir hakkında açıklamalarda bulundu. Uzman isimlerden alınan bilgiler neticesinde günde en fazla 2 bardak kefir içilmesi gerekiyor. Yani sabah bir ve akşam bir bardak olmak üzere günde 2 bardak Kefir içmek yeterli oluyor. Bir kişi için günde 2 bardak kefir o kişinin ihtiyacı olan probiyotik maddeleri karşılıyor. Kimisi ise günde bir bardak kefir içmenin sağlıklı olup olmayacağını araştırıyor. Her ne kadar Uzmanlar günde 2 bardak kefir içilmesi gerektiğini söylese de bir bardak kefir de vücudun ihtiyacını karşılar nitelikte. Fakat alınan bilgiler neticesinde kefirin günlük olarak tüketilmesi gerekiyor. Gerek içerisindeki maddeler gerek ise vücudun ihtiyacı olan vitaminler kefirin içerisinde fazlası ile bulunuyor.