Güneş Kremi Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler! Uzmanlar Açıkladı..

Güneş Kremi Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler! Uzmanlar Açıkladı..

Güneş kremi kullanırken nelere dikkat edilmesi gerekiyor? Uzmanlar güneş kremi hakkında açıklamalarda bulundu. İşte haberin detayları...

Yaz aylarının gelmesi ile birlikte vatandaşlar adeta Güneş kremine akın etti. Bunun ardından Uzmanlar ise güneş kremi nasıl kullanılması gerektiğini açıkladı. Peki ama güneş kremi kullanırken nelere dikkat edilmelidir? Güneş kremi nasıl ve kaç gün ara ile kullanılır?

Uzmanlar güneşe çıkmadan önce mutlaka güneş kremi sürülmesi gerektiğine dikkat çekiyor. Bunun ile birlikte alınan bilgiye göre güneş kremi kullanırken özellikle 2 Parmak kuralına da dikkat edilmesi gerekiyor. Uzmanlar güneş kreminin az sürüldüğü takdirde hiçbir işe yaramayacağını belirterek iki parmaktan az sürülen kremin herhangi bir etkiye sahip olmadığını da belirtiyor. Bundan dolayı güneş kremi kullanırken kesinlikle buna dikkat edilmesi önemli. Bunun ile birlikte güneş kreminin özellikle eczane ürünleri olmasa da dikkat çeken uzman isimler bir güneş kremi kullanmadan uzmandan yardım alınması gerektiğini de belirtiyor. Çünkü her cildin yapısının farklı olmasından dolayı her Güneş kremini de her cilt yapısı kullanamaz.