Sivilceler Nasıl? Sivilcelerden Nasıl Kurtulurum?

Sivilceler Nasıl? Sivilcelerden Nasıl Kurtulurum?

Ergenlik döneminden yetişkinlik dönemine kadar birçok insan sivilcelerden rahatsız. Genellikle yüzde çıkan sivilceler vücutta iz de bırakıyor. İşte haberin tüm detayları...

Yüzde ve vücutta çıkan sivilceler birçok kişi tarafından rahatsızlık söz konusu oldu. Bunun ile birlikte sırt bölgesinde çıkan sivilceler bazı hastalıkların habercisi de olabiliyor. Peki ama sivilcelere karşı ne yapmak gerekiyor? Sivilceler nasıl geçer? Sivilcelerden kurtulmak mümkün mü?

Cilt problemlerinin başında gelen rahatsızlıklardan birisi de ergenlik döneminden beri peşimizi bırakmayan sivilcelerdir. Sırtta çıkan sivilcelerin nedeni bakteriler olmak ile birlikte bu tür sivilceler hastalığa da yol açabilir. Cildin yağlanması sivilce oluşumunu da arttıracağından dolayı yağlı yiyecekler yemek sivilce oranına daha fazla arttırır. Bunun ile birlikte ölü deri hücreleri bakteriler ile birleştiği anda gözenekler de tıkanır. Buda sivilce oluşumuna yol açan bir diğer etken olur. Yani bu noktada cildin çok iyi temizlenmesi önem teşkil ediyor. Sırtta sivilce çıkmasının diğer bir nedeni de karaciğer yağlanmasından kaynaklanıyor. Karaciğer yağlanması rahatsızlığı görülen kişilerde sırtında sivilce oluşuyor. Bundan dolayı sırtta sivilce sorunu ile uğraşan kişilerin doktora başvurması gerekiyor. Ayrıca sağlıksız beslenme, yağlı besinlerin çok sık tüketilmesi, stres ve hormonal değişimler de sivilce oluşumuna sebebiyet vermektedir.