Tatilde Olanlar Dikkat! Uzmanlar Uyardı.. Kalıcı Lekeler Oluşabilir!

Tatilde Olanlar Dikkat! Uzmanlar Uyardı.. Kalıcı Lekeler Oluşabilir!

Sıcaklık değerlerinin artmasının ardından uzman isimler tatile giden vatandaşları güneşli havaya karşı uyardı işte haberin detayları...

Sıcaklık değerleri bu hafta daha da artacak. Hatta alınan bilgiler neticesinde İtalya ve İngiltere gibi ülkelerde yaşanan 40 derecelik sıcaklık bu hafta Türkiye'de de etkili olacak. Sıcaklık değerlerine karşı vatandaşları uyaran uzmanlar özellikle tatil bölgesine giden kişilere uyarılarda bulundu. Uzman isimlerden alınan bilgiler neticesinde özellikle tatil bölgesine giden kişilerin sıcak havalara karşı güneş kremi kullanması gerektiğini vurgu yaparak bu sıcaklıkların yüzde kalıcı lekelere yol açacağı da belirtildi. Güneş koruma faktörlü kremlerin kullanılması gerektiğini söyleyen uzman isimler bu noktada vatandaşları uyararak dışarı çıkmadan önce yüz ve vücuda yani güneşin alacağı yerlere mutlaka kremin uygulanması hususunda açıklamalarda bulundu.

Güneş kremi dışında sıcaklıklara karşı bol ayran ve sıvı tüketilmesi gerektiğine de dikkat çeken Uzmanlar özellikle tuzlu ayranın sıcak havalarda çok iyi geldiğini de dile getirdi. Sıcaklık değerlerinin artmasının ardından sağlık sorunlarının olduğuna da dikkat çekti.