Tırnak Kırılmasının Nedeni Ne? Uzmanlar Uyardı..

Tırnak Kırılmasının Nedeni Ne? Uzmanlar Uyardı..

Birçok kişi tırnak kırılmasından dolayı rahatsızlık duyuyor. Bundan dolayı uzmanlara başvuruyor. Peki ama tırnak kırılmasının asıl nedeni ne? İşte haberin tüm detayları...

Birçok kişi özellikle kadınlar kırılan tırnaklardan duyduğu rahatsızlık ile protez tırnak kullanıyor. Peki ama tırnak neden kırılıyor? Bunun sebebi ne? Uzmanlar uyardı..

Tırnak Kırmasına Karşı Ne Yapılmalı?
Tırnak kırılmasının öncelikli nedenleri arasında sağlıksız beslenme yer alıyor. Sağlıksız beslenen kişilerde genelde tırnak kırılması görülüyor. Bunun ile birlikte yağlı gıdalar tüketmek de bir nevi tırnak kırılmasına yol açan diğer bir etken. Çünkü kişi sağlıksız besledikçe tırnakları da tıpkı vücudu gibi sağlıksız olur ve kırılır. Bundan dolayı öncelikle sağlıklı beslenerek sağlıklı ve güçlü tırnaklar elde etmek mümkün. Bunun dışında alınan bilgiye göre sık sık oje kullanımı da sağlıksız ve güçsüz tırnaklara sebep olabilir. Yani sık sık oje sürmek tırnağın hava almasını önler. Bundan dolayıdır ki oje sürmeyi azalmak gerekiyor. Ayrıca oje sürmek tırnakta güçsüzlük dışında sararma da yapıyor. Yani kişinin tırnağı çok oje sürdüğü için bir süre sonra sararıyor. Uzmanlar bu gibi etkenlere dikkat edilmesi gerektiğini söyledi.