Tüp Bebek Tedavisinde Doğru Bilinen Yanlışlar Resmen Açıklandı

Tüp Bebek Tedavisinde Doğru Bilinen Yanlışlar Resmen Açıklandı

Tüp bebek tedavisi ile ilgili merak edilenler yanıt buluyor. Öte yandan çeşitli detaylara da değineceğiz. Tedaviye dair neler biliyoruz? Doğru bilinen yanlışlar çok sorulmakta. Öte yandan çeşitli işlemlerin nasıl gerçekleştiği de merak edilmekte.

Tüp bebek tedavisine ilişkin merak edilenler yanıt buluyor. Pek çok kişinin yakından takip etmekte olduğu tüp bebek tedavisinde doğru bilinen yanlışlara değineceğiz. Tüp bebek tedavisi pahalı mıdır ve işe yarama olasılığı yüzde kaçtır? Kadına ve erkeğe göre bu oran değişkenlik gösteriyor mu? Tüp bebek ile ilgili bilinmeyenleri sizlerle paylaşarak merakınızı gidereceğiz.

İlk Denemede Başarılı Olunur mu?

Tüp bebekte ilk denemede başarı oranının yüksek olabileceği belirtiliyor. Bu tedaviye bağlı olarak da değişmekte. Dolayısıyla bu noktada, ilk denemenin başarısız olması gibi bir ihtimalden ziyade tedavi yönteminin ve kalitesinin etkili olduğunu belirtelim.

Tüp bebek tedavisiyle her yaşta hamile kalınabilir. YANLIŞ!

DOĞRUSU: Kadının yaşı çok önemli! Toplumdaki yaygın inanışın aksine, tüp bebek tedavisiyle her yaşta hamile kalmak mümkün olmuyor. Öyle ki 35 yaşın üzerinde olan kadınlarda yumurta kalitesinde, dolayısıyla hamile kalma başarısında anlamlı derecede azalmalar görülüyor. Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Prof. Dr. Cem Fıçıcıoğlu, özellikle 40 yaş üzerindeki kadınlarda hamilelik oranlarının oldukça düşük düzeyde görüldüğünü vurgulayarak, “Ayrıca hamile kalınsa dahi düşük oranlarında ve down sendromu riskinde önemli artışlar oluyor. Bu nedenle 25 – 30 yaş aralıklarında hamile kalınması çok önemlidir.” diyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.