Uzmanlar Uyarıyor; Günde Üç Litreden Fazla Su İçin!

Uzmanlar Uyarıyor; Günde Üç Litreden Fazla Su İçin!

Yaz ayları geldi çattı. Bu ayarda alınan bilgiye göre su içme oranı da artıyor. Bunun ile birlikte yaz aylarının gelmesi vatandaşı suya teşvik ediyor. İşte haberin tüm detayları...

Uzmanlar su içmenin birçok faydası olduğunu söyledi ve vatandaşları bu konuda uyardı. Cildin en doğal yapı taşını ortaya koyan bir aktörün başında su geliyor.. Su içmek vücut dışında cilt üzerinde de etkisini gösteriyor. Alınan bilgiye göre uzmanlar günde en az ün litre su içilmesi gerektiğini söylüyor.

Cildin Doğal Beslenme Kaynağı; Su

Su içen ile su içmeyen kişi arasında büyük fark olduğunu söyleyen uzmanlar, vatandaşları bu konuda uyardı. Alınan bilgiye göre su içen kişinin cildi daha canlı ve parlak dururken, su içmeyen bir kişinin cildi ise kuru ve soluk durur. Bundan dolayı uzman isimler vatandaşı su içmesi konusunda uyardı. Fakat su içerken dikkat edilmesi gereken en önemli bir özellik de bulunuyor. Bunlardan bir tanesi içilen suyun miktarı. Yani günde üç ya da beş bardak su içmeniz sizin sadece susuzluk ihtiyacınızı giderir. Günden üç litreden fazla su içilmesi gerekiyor. Ancak böyle vücudun su dengesi korunur ve pürüzsüz bir cilde sahip olursunuz.