Bakanlıklar, Lise, Ön Lisans ve Lisans Mezunları İçin Memur Alım İlanları! Başvuru Şartları ve Detaylar

Bakanlıklar, Lise, Ön Lisans ve Lisans Mezunları İçin Memur Alım İlanları! Başvuru Şartları ve Detaylar

Türkiye'deki 10 Bakanlık, çeşitli pozisyonlarda toplam 4,672 memur alımı gerçekleştirecek. Başvuru için KPSS şartı ve belirli nitelikler aranacak. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Mühendislik, İstatistik, Hukuk alanlarında 15 kişi alacak. Tarım ve Orman Bakanlığı ise 158 Tarım ve Orman Uzman Yardımcısı istihdam edecek. Başvurular için son tarihler belirlenmiştir.

Türkiye genelinde 10 farklı Bakanlık, kadrolarındaki eksiklikleri gidermek amacıyla çeşitli pozisyonlarda, farklı mezuniyet seviyelerinden adaylar arasında memur alımı gerçekleştirecek.

Toplamda 4,672 Memur İçin Yeni İlan Listeleri Yayımlandı

Toplam 4,672 memur alımı için ilan listeleri resmi olarak duyuruldu. Bu doğrultuda Bakanlıklara başvuruda bulunmak isteyen adayların belirli niteliklere sahip olmaları gerekmektedir.

banka-personel-alimi-001.jpg

Başvuru Şartları Neler?

Adayların başvuru yapabilmeleri için öncelikle 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48. maddesinde belirtilen şartları sağlamaları gerekmektedir.

KPSS, Eğitim ve Yaş Şartları

Başvuruda bulunacak adaylardan KPSS şartının yanı sıra eğitim ve yaş kriterlerini karşılamaları beklenmektedir.

KPSS Puanı Nasıl Olmalı?

Bakanlıkların düzenleyeceği alımlar, KPSS'siz Personel Alımı ve KPSS 50 Puan İle Memur Alımı kapsamında gerçekleşecek.

banka-personel-alimi-005.jpg

Adayların KPSS ile Memur Alımında, 2022 veya 2023 yıllarında yapılan sınavlarda en az 50, 60 veya 70 puan almış olmaları gerekmektedir.

10 Bakanlık 4,672 Memur Alım İlanı

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Memur Alımları

Enerji Bakanlığı, Merkez Teşkilatına 7. ve 9. dereceli kadrolarda Mühendislik, İstatistik, Hukuk gibi alanlarda istihdam edilmek üzere 15 kişilik kadro ile memur alımı yapacak. Başvurular en geç 26 Ocak 2024 tarihine kadar alınacaktır.

Tarım ve Orman Bakanlığı Memur Alımları

Tarım ve Orman Bakanlığı, Genel İdare Hizmetleri sınıfında 8. ve 9. dereceli kadrolarda toplamda 158 Tarım ve Orman Uzman Yardımcısı alımı gerçekleştirecektir. Başvurular en geç 29 Ocak 2024 tarihine kadar, KPSS'de en az 70 puan almış adaylar arasından yapılacaktır.

Tarım Bakanlığı ayrıca, Toprak Mahsulleri Ofisi tarafından düzenlenen bir diğer alımda, Genel İdare Hizmetleri Sınıfından 7. ve 8. dereceli "Müfettiş Yardımcısı" kadrolarına 7 Müfettiş Yardımcısı alımı gerçekleştirecektir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.