İçişleri Bakanlığı'ndan 81 İle Son Dakika Genelgesi! Araç Sahipleri Mutlaka Okuyunuz

İçişleri Bakanlığı'ndan 81 İle Son Dakika Genelgesi! Araç Sahipleri Mutlaka Okuyunuz

Pek çok aracın trafikten men edileceği ortaya çıktı. İçişleri Bakanlığı'nın genelgesi dikkat çekti. Peki genelgede tam olarak ne yazıyor? 81 il valiliğine gönderilen karar sonrasında neler yaşanacak araştırılmakta. Araç sahiplerini ilgilendiren bu gelişmede trafikten men tehlikesi ile karşılaşabilirsiniz.

İçişleri Bakanlığı'nın yayınlanmış olduğu genelge ile birlikte araçların dikkat etmesi gereken bazı durumlar bulunuyor. Hurda, kullanılmayan veya riskli durumdaki atıl araçların kamu alanlarında barınması yasak. Özel mülkiyet için de çeşitli yasaklar içeriyor. Dolayısıyla bu tarz araçların hurda alanlara bırakılması kararlaştırıldı.

Trafikten Men Edilecek

Araçların hurda alanlarına bırakılmaması nedeniyle trafikten men edilecekleri de belirtiliyor. Kimi araçların artık trafiğe çıkması imkansız hale gelecek. Bu genelge ile birlikte hurda veya kullanılması risk teşkil edebilecek durumda olan araç sahipleri harekete geçti. Genelgeye dair çeşitli detayları resmi internet sitesi üzerinden de öğrenebilirsiniz.

81 İle Gönderildi!

Hurda/ Atıl Araçların Toplatılması konulu genelgenin 81 il valiliğine gönderildiği öğrenildi. Bakanlığın bu hamlesiyle birlikte kısa süre içerisinde hurda araçların toplatılması veya trafikten men edilmesi gibi çeşitli işlemlerin başlayacağı bilgisi iletildi. Buna göre araç sahiplerinin dikkatli davranması gerekiyor. Bakanlık tarafından yayınlanan genelge doğrultusunda hareket edilecek.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.